Alternativy a alternace. Trocha glosování okořeněného mými zážitky ze života.

Alternativa k polykání pilulek „Hoří mi záda?“

Ležela jsem na lehátku a kouřilo se mi ze zad. Věděla jsem, že mám ve svých zádech píchlou tenkou jehličku, ale necítila jsem ji. Jediný pocit bylo sílící teplo v oblasti zad a postupné uvolňování v oblasti podbřišku – nemocné místo, se kterým jsem do centra čínské medicíny přišla, přestávalo být citlivé a já se uvolňovala. Zažívala jsem poprvé moxování (v mém případě se na konci akupunkturní jehličky umístil malý váleček pelyňku a nechal se doutnat). Viděla jsem stoupající dým, ale bylo mi dobře. Zavřela jsem oči a užívala si to.

Tak ono je už asi patrné, že si libuju v podivných věceh a ráda poznávám zvláštní lidi. Prostě mě to ba a jsem za svou zvědavost vděčná. Nikdy bych tak nepoznala, jak naprosté šílenosti mohou léčit nemoci, jež se prý léčit nedají. Naučila jsem se: Jde o harmonizaci těla, nikoliv jen o cílené léčení nemoci. I ty doutnající alternativy mohou být funkčními. Ale chvíli máte pocit, že jste se stali obětí exorcismu, to zas nebudu kecat a dělat hrdinku 😀

moxa


Jakého člověka může stvořit bio a eko horečka? „Alternativní přístup k hygieně.“

Začnete-li se zajímat o přírodní produkty, často vaše cesta vede i k zamyšlení, zda nejsou náhodou špatné i produkty hygienického rázu. Váš příklon k přírodě může být slepý. Z hlavy vám vymizí chemické poznatky ze základní školy. Zapomenete, že mýdlo se od pradávna vařilo za použití hydroxidu sodného a tuku, (tato jednoduchá rovnice vytváří zmýdelnění a uvolňuje povrchové napětí – meje). A pokud vaše slepota zatemní vaší mysl tak, že zapomenete jaké to bylo dívat se na svět barevně a zkoumat jeho odstíny, můžete dopadnout třeba takto:

Žil ve městě a děsil se chemikálií v mýdlech, šampónech a pastě na zuby. Věřil, že je škodlivější používat je než nepoužívat. V praxi to řešil pro mé vnímání prazvláštně. Zuby si nečistil rozhodně pravidelně. Ruce si jen oplachoval vodou a myl se jen jednou za několik dnů. Byl sám.

Alternativu vidím také jakou možnou inspiraci, nikoliv stigma. I když ráda používám bio produkty pro jejich autentickou vůni a dobrou snášenlivost na mé pleti, nepřestanu se mýt a nebudu si nosit špínu z metra do postýlky, kde by třeba na mne mohl někdo čekat. Někdo s kým chci sdílet čistotu těla.
FUJKY

Co je špatného na chlapovi, co se meje?
Co je špatného na chlapovi, co se meje?

„Dneska se podávají mouční červi na cibulce.“ Alternace masa.

Nějak se stalo, že poslední dny googlím pojmy jako „potemník moučný“, „mealworm recipes“ a zajímám se o to, co si myslí o jezení červů vegani. Zda je to pro ně akceptovatelné „maso“. Není mi totiž jasné, zda se dá hmyz za maso označovat a nějak mě zajímalo, co si o jezení hmyzu myslí, někdo kdo maso nejí.

Ale pokud bysme to brali podle výživových hodnot a množství proteinů v červech obsažených, tak se vlastně jedná o „nadmaso“, hmyzáci by spočinuly na špici všech žebříčků vypichujících proteinové dlabance.  

Fascinace.

Koupil si Potemníky moučné a zřidil jim v rámci možnosti svého domova i domov pro ně – chovnou stanici. Dělalo mu radost pozorovat jejich vývoj a proměnu v brouky. To byl jen začátek protkaný studováním receptů a různých úprav hmyzu v pánvi. Zaznamenán byl i neočekávný výskyt receptů považujících smažení hmyzu v kuchyňce za samozřejmost. No, jak byste řekli, že se připravuje hmyz? Přece normálně. Jako když se chcete pustit do guláše nebo do kuřete na paprice. Osmažíte si cibulku, necháte ji zpěnit atd. Normálka, ne?!

Já vám nevím, ale co jsem zjistila, že mouční červi se dají bez problémů kombinovat s banánem, česnekem a nebo normálně s bramborem, už mi to nepřijde divné. Asi je to výživnější než kdejaké milionkrát přemražené kuře.

Prostě se vám ráno v chovné stanici vyklubou červíci do správného stádia a hned je vám jasné, co máte k obědu. Mňamku.

 

138833378__461352c
Pokud lidé začnou jíst hmyz, určitě se najdou tací, kteří budou bránit ptáky a jiná zvířátka před vyhladověním….

Kvalitní materiál v trenýrkách. Je libo alternativu muže? Ne, díky.

Nevěděla jsem přesně, jak o tomhle podivínovi začít psát, protože jeho celá osoba byla natolik zvláštní, že dát jí háv normálnosti opravdu nejde. A jeho podivnost nespočívala jen v Red Bullových polibcích, které byly díky vysoké kozumaci energetického nápoje „zdegenerované“ a neuvěřitelně lepivé. (Teď to neberte tak, že se snažím někoho shodit. Veškeré věci dělám v životě uvědoměle, nemám potřebu se za něco stydět nebo někoho zbytečně obalovat svými traumaty. Jen glosuji.)

Pamatujete si, jak se před několika lety diskutovalo o kvalitě a hojném množství spermií v souvislosti s tím, jaký druh spodního prádla muž nosí? A napadlo by vás, že tohle použije někdo jako balící hlášku nebo snad jako slova, kterými se vám snaží zalíbit? Ale ano! I takoví se najdou!

Cítil se jako trenýrkový borec. Rád holky přesvědčoval o funkčnosti údu, jakkoliv od doteku po styk. Cítil se na vrcholu pyramidy, cítil se vhodným ku reprodukci. Cítil se svobodným, volným, rád zkoušel nové alternativní možnosti a žil tak. On sám byl pro mne alternativou k tomu, jak by také mohl vypadat muž. Ale jen jsem se na tu alternativu šla podívat a zhodnotila, že nemusím fakt zažít všechno. Někdy prostě nazafunguje exhibice mužství k uvěření, že se fakt jedná o chlapáka.

Puntik, puntik - afro cirkus!
Puntik, puntik – afro cirkus!

Tak to teda určitě 😀


 

Zanechejte komentář zde...