Audiovizuální snímky, které baví na Vánoce mne – převažují snímky, kde kouzla jsou patrná.

Letopisy Narnie: Lev, čarodějnice a skříň.

Stýská se vám po sněhu? Nádherné scény plné sněhu v úvodu filmu, kde se pohybuje i modrooký faun ve ztvárnění Jamese McAvoye v roztomilé šále kolem krku. Krásná zvířátkovská nora pana a paní jezevcové, postava „zimní královny“, vytváří hezký dojem z tak trochu jiné pohádky.


První díl Narnie má uzavřený konec. Britský charakter herců a několik scén z českých lesů nevyvolávají pocit, že jen koukáte na další americký trhák pro děti.


Hvězdný prach

Krásný pohádkový příběh o spadlé hvězdě, zlých čarodjnicích a jednom muži, který se spadlou hvězdu vydá hledat, ale nakonec v ní nalezne svou lásku. Tohle je jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.


Popelka 2015

Letos se vytasila americká produkce s další filmovou Popelkou a jelikož já Popelku jako pohádku od malička zbožňuju, tak jsem ji musela vidět. Ano, princ a jeho uplé kalhoty, to je fakt něco…

Film je pohádkově barevný, plný zajímavých oděvních kreací, zelených zahrad a správné modré noci, kdy Popelka vstoupí na bál.

Víla kmotřička = prdlá a nevlastní sestry Popelky tak akorát vypatlané. Nechybí ani myšky a kočár z dýně.

Odlišnosti, které film oddělují od knižního tradičního originálu, mu na parádě neubírají, naopak mu dodávají na osobitosti.


Penelope (2006)

Příběh se odehrává v současti, ovšem kouzlená kletba je zde přítomna. Prokleta byla dívka, které je souzeno chodit po světě s prasečím nosem, dokud se do ni někdo nezamiluje.

Rodina ji nejdříve skrývá, pak ji začne zas ženicha hledat, jenže Penelope začne mít všeho dost a uteče od rodiny. Vykročení z konfortní zóny ji pomůže k nalezní opravdické lásky. Do cesty se ji přimotá opět modrooký James McAvoy.


Zakletá Ella

Velmi známý pohádkový příběh, kde hlavní roli ztvárnila Anne Hathaway.

Ella je prokletá kletbou poslušnosti. Jenže jak to vypadá, když se lidé o její kletbě dozvědí a začnou Ellu zneužívat? A co když, někdo Elle poručí, aby zabila svou lásku, dokáže to zvládnout a svou lásku nezabít?

Film je plný humoru, nadsázky a Elliny energie – nejde o typickou křehkou hrdinku.

V hlavě vám i uvízne verze písničky Somebody To Love od Queen v podání Anne Hathaway.


Zkažená úča

Jak to vypadá, když někdo zůstane sám na Vánoce s marihuanou ve svém autě? Sice to není typicky vánoční film, ale Vánoce se v něm objevují a herecký/komický výkon Cameron Diaz je v tomto filmu k popukání. Pohodová komedie, co se zas jednou Američanům povedla.


Bylo nás pět, Pokoj lidem dobrá vůle

Tohle snad ponechám bez komentáře, kdo seriál má rád, hned mu to docvakne 😀

Zanechejte komentář zde...