Autumn Favorites | Oblíbenci

Knihy začala jsem po letech znovu více číst, a to beletrii. Obvykle čtu spíše odborné knihy, knížečky psychologického, asijského, zajímavého rázu. Občas se podívám na doporučení knihkupectví, občas si nechám doporučit knihu kamarády. A občas si koupím něco od Osha, což je podle mě žánr sám o sobě. 

V létě jsem po kavárnách přečetla Čarodějnici od švédské spisovatelky Camilly Läckberg, ještě bych ráda přečetla Andělíčkářku, pak jsem pokračovala několika sladkými románky, jež krásně zahřály u srdce a koupila si na doporučení kolegyňky knihu od slavného Nicolase Sparkse Dlouhá jízda, která už dostala i filmové zpracování.

Průvodce pro vysoce citlivé lidi jsem si pořídila na doporučení Anie Songe, která také řeší vysokou reaktivitu na vjemy zažívající v lidské společnosti. Pokud cítíte, že se Vás téma týká, neváhejte do knihy nakouknout, je velmi hezky koncipována a sepsána psychiatričkou, nepostrádá tedy odbornou rovinu a nadhled.

 

 

Dekoracepoprvé ve svém životě jsem si koupila podzimní výzdobu. Většinou jsem si vystačila s přírodními zdroji, ale letos na mě nepříjemně dolehl nedostatek slunečních paprsků a oranžové „světlušky“ z Nanu Nana mě nadchly a svou barvou mi po večerech dodávají teplo pro oči, je mi díky nim lépe v místnosti. Přibrala jsem i pár umělých větviček, protože už si z procházek nemohu přinést mnoho květin a vázu jsem měla prázdnou.

 

 

Na vlně švédského trendu v dnešní době, těší se oblibě i jejich domácí kosmetika. V D&M máme již jeden rok kosmetiku Barnängen nabízející krémy na ruce s obsahem kopretin nebo chrpy. Jsou parfémované podobně intenzivně jako Mixa a jsou i obdobně funkční a o něco méně hutné. Rozhodně nejsou špatnou investicí, ale nepovažovala bych je za vhodné krémy pro citlivou pleť. 

 

 

Za velmi příjemnou a zajímavou koupi poslední doby považuji Sephora kaolínovou masku na obličej. Skvěle funguje, když ji aplikujete dvakrát týdně na problematická místa. Jen pozor, kaolín velmi vysušuje, je potřeba pak místa hydratovat. Stahuje a vytahuje nečistoty krásně. 

 

 

Velkou radost mi udělala koupě malého podzimního sešítku v Ikea velikosti A6. Nejraději používám pro psaní si poznámek a to do listů obyčejné notýsky, kdy po provedení úkolů papír odtrhnu a s úlevným pocitem hodím do koše. Tenhle je ideální a snese se i do budoucího zimního času, protože z dálky ty větvičky prostě připomínají jmelí. 

 

 

Objevila jsem také kouzlo látkových čelenek do kterých je implementován drátek. Velmi jednoduše ji usadíte na účes a dole zatočíte; na rozdíl od plastikových a gumových čelenek vás z těchto nebolí hlava. Tato je z bižuterie SIX. 

 

 

Zamilovala jsem se i do téhle stříbrné náušnice připomínající větvičky. Opět byla zakoupena v SIX a nemůžu se zbavit pocitu, že je na ní něco elfího. Rozhodně je příjemným rafinovaným ozvláštněním vašeho šperkového arzenálu i outfitů. 

 

 

Dětskou avšak velmi intenzivní radost mi udělala lamí pestrobarevná propiska z Nanu Nana. Není nad to, když si můžete poznámky zapisovat do diáře a do bločků vícero barvami. Mně se pak úkoly prostě lépe vstřebávají a při čtení je lépe vnímám.

 

 

Napište mi klidně, jaké jsou vaše podzimní oblíbenci a dělejte si často radost, sluníčka ubývá, potřebujeme si dělat radost!

 

 

Zanechejte komentář zde...