DIY: Jak vyčistit monitor a klávesnici? Podomácku vyrobený roztok alias nová doba si žádá rozšíření rad našich babiček.

Babičky nám předali recepty na bábovku, tu nejlepší svíčkovou, ale bohužel nezanechaly, a ani zanechat nemohly, dědictví funkčního čističe na počítačové monitory a klávesnice. Já vám dnes ukážu, jak si doma umíchat roztok, kterým vyčistíte monitor, aniž by na něm vznikly ohavné šmouhy, jen za použití věcí, které máte doma, pokud vaříte, žehlíte a dezinfikujete své oděrky na těle.

 

MONITOR

Začnu nejdříve monitorem. Recept je jednoduchý, spočívá ve správném poměru destilované vody a octa – 4:1; já smíchám dvě lžičky destilované vody a půl lžičky octa na očištění jednoho monitoru. Lehce promíchám, vezmu si dva pleťové tampónky (ty dobře v továrně zlačené k sobě, třeba Ebelin bavlněné) a nechám je roztok nasát. Pak čistím monitor, dokud je třeba a nezmizí veškerý prach a nečistoty. Můžete použít i hadřík z mikrovláken nebo cokoliv, co nezanechává cucky a nejde proti snaze vyčistit monitor.

DSC_0712

 

Před a po

CISTY

KLÁVESNICE

Klávesnici čistím ušními vatový štětičkami a 60% lihem „ethanolum“; běžně k zakoupení v lékárně.

I když se klávesa zdála čistá, můžete vidět, že štětičky z toho vyšly ČERNĚ 😀

DSC_0719

DSC_0730

DSC_0737UPRAV

TIP na závěr: Když si luxujete pokoj – byt – dům – squat – herní doupě, použijte i vysavačův menší kartáčový nástavec na poličky a parapety. Přejeďte s ním monitor a klávesnici. Jednoduchá prevence vůči dlouhodobému ulpívání nechutností na počítači.

DSC_0700

Zanechejte komentář zde...