Exfoliační ponožky Parasoftin: Zázrak nebo pohádka?

Po zhlédnutí již několikáté reklamy na exfoliační ponožky Parasoftin, rozhodla jsem se na ně napsat recenzi, jakožto slečna, jež s nimi zahajuje druhou letní sezónu. Nejdříve vám prozradím, jak hodnotím jejich účinnost a pak vám předestřu postup jejich aplikaci a jak vypadá cesta za hezkými chodidly.

 

Exfoliační ponožky působí jen na vrchní vrstvu kůže tak, aby zahájily její obnovu. Znamená to, že v příštích dvou týdnech se vám nohy budou olupovat, budou ještě hnusnější než předtím, protože aby se mohly nedostatky oddělit nejdříve budou vystupovat, hrubnout a odlupovat se.

 

Pomohou vám zbavit se mozolů, kuřích ok a dalších nepříjemností jen na horní vrstvě kůže – epidermis. Takže nedostatky kůže proniklé hlouběji se v nějaké míře na vašich nohou zachovají. Nejedná se tedy o zázrak, spíše o zajímavou domácí pomoc pro regeneraci zničených chodidel z lesních bosých tanců, špatných bot, špatně zaléčených puchýřů a mozolů.

 

Jedná se o výrobek volně prodávaný v lékárnách, takže nemůžeme logicky očekávat účinnost ve vrstvách pokožky jako je škára nebo podkožní vaziva, ve vrstvách uložených pod horní částí epidermis. I přes pomyslné nedostatky hodnotím ponožky spíše kladně, vím, že si je budu během léta kupovat na začátku a na konci sezóny. Svým nohám dávám zabrat a vedle pemzy, krémů na nohy je to príma způsob pro regeneraci chodidel, se kterými zažijete chůzi na boso, na boso v plátěnkách, dno řek a zaděláte si na mozoly, puchýře a kuří očka.

 

/+/ nová jemná kůže na chodidlech, redukce kožních nedostatků, vychytaná domácí aplikace, cena

/-/ dlouhá cesta od aplikace k hezkým chodidlům, nepraktické nechutné olupování pokožky po mnoho dnů až týden, roztok může vyvolávat alergické reakce, může svědit při aplikaci

 

 

Samotný postup a aplikace není žádná věda. Na obale máte jasný postup a balení obsahuje, co potřebujete, doporučuji však nasadit na navlečené sáčky s parasoftinem vlněné ponožky, aby se vám lépe čvachtalo po bytě, než je budete sundavat. V ponožkách strávíte hodinu až hodinu a půl, což vás bude limitovat a nedovolovat vám dát si nohy na stůl.

 

Ukáži vám ještě  na fotkách, jak nohy vypadaly před aplikací, po týdnu po aplikaci při olupování a nyní. 

 

Užívejte léto, mějte se krásně!

Zanechejte komentář zde...