Hýčkejme se poctivě a vědoměji. Kokosový olej doplněný o tahitské květy tiaré přináší hlubší prožitky z péče o pleť než obyčejný „kokosák“.

Myslela jsem, že kokosový olej je skvělým doplňkem v péči o pleť a vlasy. Myslela jsem, že dražší olejové směsy jsou jen marketingovým trikem, nikoliv zárukou olejové pleťové kvality. Dražší oleje mi neudělaly lepší službu než přírodní čistý produkt.

Také jsem si myslela, že mezi kokosovým olejem a drahými oleji, už nic jiného není.

Takže se mi Osud vysmál a pak mi do života vonné oleje z Tahity obohacené o květy domácí rostliny nazývané tiaré.

Svůj pocit z oleje dávám k dispozici a porovnávám s kokosovým olejem, jenž doma používám několik let.

Monoï Tiki Tahiti Vanilka

Krásně se vsakuje do struktury kůže ihned po rozetření. Minimum hrudek dané kokosovým olejem v něm obsaženým, se po jednom přejetí kůže rozplývají. Vsákne se do 15ti minut úplně – mám sušší pleť. Opravdu funguje a vyživuje i do budoucna, nezamastí póry jen na určitou dobu – dokud se nevymeje, jako to třeba dělá mne kokosový olej, třeba u vás to je jinak 😉 Aplikuji i na vlasovou pokožku, když se udělá sušší místo, krásně zvlášňuje a hojí.

Monoï Tiare Vanilka mohu používat denně, přijde mi „čistý“ a mohu si ho s radostí vetřít do kůže po koupeli. V zimě si s ním běžně natírám obličej, ale jen doplňuji/ozvláštňuji svou každodenní krémíčkovou péči. Mé pleti se to takto líbí, výská si.

Voní jemně. Z vůně je patrné, jak krásně to jeho ingradiencím funguje, snoubí se.

Ingrediencemi v něm obsaženými jsou: kokosový olej, extrakt z květu tiaré a extrakt z květu vanilky v mém případě – existují i varianty s jasmínem, květy plumérie (tipanié) nebo květy kanangy vonné přezdívané Ylang Ylang.

Pokud už máte oleje trochu zmáklé a pár jste jich i vyzkoušeli, okouzlí vás, poznáte čím je tak výjimečný. Na pocit je jemný, komunikuje s kůží, nedráždí ji a vyživuje – zahlazuje/vyživuje suchá místa.

Sladká vůně Monoï Vanilka je v oleji znatelná důmyslně smyslně, tak abyste viděli teplé moře, písek a domeček plný přírodních surovin, ze kterých olejová substance vzniká. V samotném oleji jsou 2 vanilkové lusky.

Vanilka je v oleji neskutečně autentická a pokud jste vanilkovým milovníkem, pochopíte mne lepé, když vám řeknu jedno velké vanilkové: „Ach!!“

Vanilka prostě hraje s tiaré výrobkem na správné struny v rytmech Tahiti.

Více o značce na produktech na http://www.tahiti-tiare.cz/

DSC_0377

DSC_0382


Kokosový olej

Neparfémovaný, panenský, nerafinovaný, bio produkt

Vstřebává se pomaleji, zatímco je Monoï už vstřebaný úplně, „kokosák“ se vsakuje 40minut – mám ale tu sušší pleť.

U sebe i občas pozorouji, jak kůže s kokosovým olejem bojuje. Olej se dokáže jednou vstřebat bez problémů, ale podruhé umí vyvolat lehkou alergickou reakci.

Přesto se mi jeho surová kokosová vůně líbí, připomíná mi vůni oblíbených „vánočních“ kokosek.

Jsou dny, kdy miluji tvrdší strukturu kokosového oleje  a ráda si ho do kůže vtírám. Mám dny, kdy dokáži ocenit jeho pomalé vstřebávání, ale těch dnů je tak málo, že jsem ráda za objev.

DSC_0380

DSC_0381


Zanechejte komentář zde...