Inspirace podzimní: Tělové mléko rakytník a pomeranč „Lavera“

Podle čínského lunárního kalendáře už nám energie léta ustupuje a ta podzimní nabývá na síle. Proto i když svou mysl snažíme se zachovat letní a svěží, naše ruce a tělo mohou pocítit větší vysušení než tomu bylo doposud. Představím vám proto výrobek, jež je mým životním šampionem a musím ho mít doma již několik let. Neobyčejná kombinace pomeranče s rakytníkem je kouzelná a Lavera ji nevetkala jen do tělového mléka. Máme tu i sprchový gel a krém na ruce vůně stejné. Určitě je to i originální dárek, na který vám obdarovaný neudělá jen „hm“.


Lavera je jednou ze známějších přírodních kosmetik prodávaných v České republice. Už od roku 1987 nám nabízí přírodní produkty pyšnící se svou vhodností pro citlivou pleť, rozsáhlým sortimentem a používáním rostlinných surovin z kontrolovaného ekologického zemědělství.

Pokud byste se chtěli dozvědět více o tom, co kosmetika neobsahuje a v čem přesně tkví její jedinečnost doporučuji navštívit stránku Lavery osobně: http://lavera.cz/

První věc, která vám u Lavery může být sympatická je to, že vůně připravků odpovídá skutečné vůni ovoce, květin, jak je běžně známe. Jejich jablečné šampóny na vás dýchnou košíkem natrhaných zelených jablek, krém na ruce s vůní růže vám nabídne procházku kolem růžového záhonu a tělové mléko s rakytníkem a pomerančem vás dokonale zahalí, obejme a vyživí.


RECENZE

Tělové mléko je značně hutné, avšak tělo ho dobře vstřebává a nezůstávají po něm žádné mastné nánosy. Pokud máte pleť sušší, pleť dokáže tělové mléko přijímat denně (i několikrát). Ovšem na tak časté používání je mléko poměrně malé a při denním používání dokážete tubičku vypotřebovat i za tři týdny. Posuďte sami, zda mléko za 220 korun chcete mít jako mléko hýčkající nebo mléko používající denně.

Když jsem před několika lety měla zpátky své atopické exémy, kupodivu mě mléko nadráždilo a potom, co přešlo to nejhorší, jsem ho mohla bez problému do kůže vetřít. Problém ale není ve složení, ale v parfemaci. Při použití na otevřená místa s exémem, mohu místa pálit a bylo by lepší použít spíše tělové mléko sensitiv nebo se uchýlit ke značkám, které máte na exém běžně ozkoušené. Já měla například dobrou zkušenost s Excipialem nebo Exomegou.

DSC_0138
Tohle tělové mléko jsem používala přes rok i na obličej. Přírodní produkty nemají nic zbytečného ropného navíc, co by zatěžovalo jemnější pleť obličeje a pokud vám intuitivně sedí, není se o čem bavit. Upozornění na krémech, že nejsou vhodné pro obličej a oči tam také mohou být proto, abychom náhodou na něco nepřišli 😉

Typy, kde mléko koupit: Určitě je Lavera dostupná v sítích v DM drogerie, jedná se přeci o německou značku, ale nemají tam celou škálu jejích výrobků. V Praze pak například navětěvuji obchod BIOOO v přízemí obchodního domu Kotva. Mají nižší ceny než DM drogerie. BIOOO Kotva

Zanechejte komentář zde...