Jak zmenšit obvod klobouku?

Koupili jste si klobouk na internetu nebo v obchodě, ale je vám o pár centimetrů větší? Ukážu vám co s tím.

Jelikož mé první klobouky z ebay byly opravdu hodně velké potřebovala jsem najít řešení, jak je zúžit obvodově a i zajistit, aby mi ve větru zůstávaly na hlavě. Nejedenkrát jsem honila klobouk po městě.

Vymyslela jsem si svou metodu.

Nejdříve si představím o kolik klobou zmenším. Většinou se jedná o zúžení mezi 2-4 centimetry. (Kéž by šel takhle jednoduše zúžit pas! 😀 )

DSC_0046

Pokud potřebuji obvod zúžit o 3 centimetry, postupuji takto: Vezmu černou gumu (do kaťat apod.), obtočím ji okolo vnější vystouplé části klobouku a ušmiknu ji o jeden centimetr kratší.

DSC_0047

Pak její konce dám na sebe – zde se vytratí další centimetr, díky položení jednoho konce na druhý,  přišiji konce k sobě.

DSC_0048

Sešitou gumu pak přišívám ručně do vně všité kloboukové stuhy, jež je tam už od výrobce. Vždy gumu o milimetřík napružím a přišívám ji cca v pěti až osmi centimetrových rozestupech – záleží, s jakým tvarem klobouku pracujete.

Šijte intuitivně a myslete na to, že všechny nesrovnalosti se schovají dovnitř pod kloboukovou stuhu. Nepotřebujete proto šicí stroj, ani převratný talent.

Takhle to vypadá ve výsledku. Pevnější klobouková stuha, napružená přesně tak, jak si žádá obvod hlavy.

DSC_0057

4komentáře

Zanechejte komentář zde...