Kamarádství s výhodami pro mě postrádá životní stabilitu

Kamarádství s výhodami byl můj poslední vztah.

Doufala jsem, že mi dá pocit stability a budu silněji cítit otěže ve svých rukou. Měla jsem polámané srdíčko z předchozích partnerství, nevěřila jsem v happy endy. Věřila jsem, že mi tento vztah neublíží.

Pokud nejste necitlivej kretén evidentně vám takový vztah dobře neudělá. Může to být zajímavá zkušenost, dobrá životní fáze, třeba přechodný úlet po bolavém srdci. Mně to však udělalo v mém nitru ještě větší bordel a vůbec nevím, jak si celou záležitost v sobě přebrat, jak se od ní osvobodit.

Když spolu jen spíte, v začátku je to príma, má to dobrý uvolňující efekt.

Jenže časem stejně zjistíte, že jste lidi a nedokážete se sebou jen spát. Podání podprsenky, podržení dveří, pusa na rozloučenou, intimnější předehra… Situace se proměňujete a vám začíná být ve vztahu dobře i lidsky. Říkáte si: Aha, proto to lidé nazývají přátelství s výhodami. Výhodou je i ta lidskost – blízkost!

Naladíte se na vlnu lidskosti. Pak jemu časem rupne v hlavě a lidsky se nezachová jednou, dvakrát,… Chová se k vám jako ke call girl a vy lidskost hledáte, jste zmatená. Sex je dobrý, avšak stále stejný, snažíte se o změnu. Změní se poloha, ale ne přístup. Vnitřně se propadáte do zoufalství. Jsem pro něj jen kurva zdarma? Přestal si mě časem vážit, protože s ním udržuji netradiční vztah, do kterého by přece slušná morální lidská holka nešla?

Snažíte se to s ním řešit a řekne vám: Proč mi to říkáš?

Je vám z něj špatně, v noci se budíte – nevíte proč. Chybí vám jeho doteky, jeho rytířská lidskost, sexuální dobrodružstí, jež byla velmi dobrá? Zamilovala jste se do něj nebo vás žere jeho morální bezpáteřnost? Štve váš benevolentnost světa, že dovoluje existovat takovým divným svazkům, anebo vás před nimi minimálně nevaruje? Není vám dobře z toho, že vás někdo vnímá jen jako sexuální objekt? Jste naštvaná na sebe, protože jste dovolila, aby vás tak vnímal? Že vás nenapadlo, jak to skončí? Proč se více nemluví o tom, že lidé nejsou nastaveni na povrchní vztahy? Proč vám někdo neřekl, jak takovýhle vztah ničí vaše nitro a nejde v něm existovat, pokud své nitro pravidelně neumlčujete?

Kdo ví. Já to nevím. Ještě jsem si pořád na několik otázek neodpověděla.

Ale co už vím, že od vztahu vždy čekám stabilitu. Potřebuji v něm mít oporu a pak budu skvělá ženská se zářivými očima jen pro něj, ne pro nikoho jiného.

A vztahy s výhodami, ne děkuji pěkně. Vztahy na jednu noc, když jsem single možná.

Už chci vztahy jen budovat, aby za něco stály. Chci se s mým chlapem smát, brečet.

Bože! Já fakt asi stárnu 😀

 

2komentáře

    • Luciessence

      Ano, každá zkušenost se počítá. A podle mě ztotožnit se s článkem v případě, kdy člověk z těchto vztahů procitne je velmi zdravé, přínosné a nikoliv špatné 😀 Proto je třeba o tom mluvit, psát a rozebírat ty děsně trendy cool fenomény dnešní doby. Ono to není vždy extra fenomenální! 😀

Zanechejte komentář zde...