to top

Korejský citrónový čaj s medem YUJACHA TEA

Jedná se o horský citrón naložený v medu.

Naložený citrón s medem má gelovitou konzistenci a naložené mňamky domácí nebo koupené stačí dát do hrnku 2lžičky a zalít horkou vodou. Chutná dobře obsah zalitý i citrón naložený a v horké vodě vymáchaný.

DSC_0365

Mně je třeba Yujacha Tea sympatický, protože my Češi prostě máme rádi černé čaje s citrónem a medem. Je to něco podobného, jen tam chybí ten čaj. (A teď tu zas vyvstává ona záhada, proč se říká čaj i nápojům, jež čaj neobsahují…)

DSC_0360

Korejci rozhodně nemají takovou čajovou tradici jako Čína nebo Japonsko, ale rozhodně mají několik nečajů stojících za povšimnutí.

Tak za prvé, máme tu onen Yujacha z citrónu a medu, pak Saenggang Cha naložíme-li do medu zázvor a jako poslední Maesil Cha – naložené zelené švestičky v medu. Všechny jsou výborné!

Pak Korejci pijí různé bylinné čaje a čaje z obilovin. A také se domnívám, že mohou za záplavu detoxikačních čajů, které před několika lety zaplavily internet, ale to už je jiná pohádka, o hubnutí, plastických operacích a snaze přiblížit se korejskému/asijskému ideálu krásy.

Korejské mňamky v Praze, lze sehnat třeba tady: www.vitalorient.cz/


Chutný základ jde samozřejmě udělat i doma, ale chce to ty citróny chemicky neošetřené ze světa čar a kouzel… Znáte to, stejně pak tam všichni dáme ty chemicky ošetřené z Alberta a jen je trochu ošplouchnem.

Kdybyste chtěli doma založit na vlastní čaj, tady je autentický recept: http://koreanfood.about.com/od/drinks/r/Yuja-Tea-Yuzu-Citron-Tea-Recipe.htm

SLOŽENÍ

DSC_0361

Luciessence

"Nechť nás život baví, nechť jsme pro sebe svou esencí!"

Leave a Comment