Koupelnové rozkoše. Nechť jsme svěží a odpočatí, nechme své starosti odplout s vytáhnutím špuntu.

Většinou se sprchuji. Ale někdy když všichni zmizí z domu si ráda napustím vanu, zhasnu, zapálím svíčky a prostě se rochním v mydlinkách. Zprvu jsem nechápala, jak někdo může najít rozkoš ve válení se ve vaně? Přišlo mi to jako hrozná dlouhá nudná otrava. Pak jsem to zkusila se svíčkama a stal se z toho oblíbený rituál. Přítmí a obklopenost vůní nebo hravými bublinkami pak působí na vaše smysly kladně a vyjdete z lázně o starosti lehčí. Ps: V koupelně jen tak snadno nevyhoříte, je tam na to moc vody 😉

Všechny uváděné produkty stojí od 20 do 45 Kč, nijak nevadí mé suché pokožce.

Má první nejoblíbenější volba Alverde „mýdlový sen“

DSC_0851DSC_0851

Mydlinky od Alverde jsou u mě stálící. Jsou jednou z věcí, co si chodím do DM drogérie kupovat, když si potřebuji večer po práci nebo škole zlepšit náladu. Buď si chodím pro čerstvé ovoce nebo pro tenhle pytlíček rozkoše.

Alverde pěnivá koupel „mýdlový sen“ obsahuje mořskou sůl a aloe vera. Jenže jediným dojmem, co vytváří není jen svěžest. Naopak je dotek těchto mydlinek velmi uklidňujícím a rádi se do nich ponoříte, ztratíte se v nich.

Pokožku pěna do koupele nevysušuje, jak tomu bývá u aloe vera produktů. Naopak ladí s teplou vodou, pokožku zbytečně nedehydratuje.

Její vůně je velmi lehká, příjemná. Možná proto, že obsahuje nejen aloe, ale i ostružiny a jablečnou mátu.

Je to má velmi příjemná koupelnová klasika. Dá se koupit i v druhé alternativě jménem „květinový déšť“, která je nádherně svěží jako květiny po dešti a ne jako květiny v rozpuku jara, kdy se vám z nich chce kýchat. Květinový déšť je také velmi osvěžující záležitostí.

Cena kolem dvaceti korun.

S Vánocemi jsem si oblíbila malé šumivé tablety od Yves Rocher

DSC_0850

I tyto šumivé tabletky stojí okolo dvaceti korun a jsou dostání permanentně, jen se jejich ovonění mění s roční dobou a novými kolekcemi. Už jsou trochu dehydratující, kůže je po koupeli svraštělejší než po Alverde pěně, ale i tak mě úplně nedráždí a není to taková hrůza, jak po levných sprchových gelech, které dokáží se suchou kůží napáchat opravdovou paseku.

Jejich jablko se skořicí bylo na Vánoce fascinujícím a s chutí jsem si ho užívala, i když Vánoce byly teplejšími než v minulosti.

Tablety do koupele YR vždy voní velmi pronikavě, takže už jsou spíše pro milovníky excentrických vůní. Intenzita vůně je tolik ponikavá, až se ptáte nakolik je chemickou – vytvořenou vůní. Přesto mě na nich něco přitahuje a opakovaně si pro ně chodím a užívám si je. Jen mi přijde, že nedělají koupel tolik pronikavě odpočinkovou jako „mýdlový sen“ Alverde. Mají více voňavé hravosti, než hlubokého pronikavého odpočinutí.

Posledním kouskem je něco pro milovníky kávy

DSC_0852

Od doby, co jsem poznala kávovou rozkoš YR sprcháče z řady „Jardin du Monde/Zahrada Země“, vyhledávám i další kávové koupelnové dobrodružství. Miluju surovou čerstvou vůni kávy a tableta ze stojanu z BIOOO (Praha, Kotva) mi dělá skvělého společníka. A jelikož je tohle šumivé srdce ohromné, dělá společnost po mnoho minut, než se úplně rozpustí. Vana s touhle šumivou tabletou je pro mne zážitkem, protože spojuje lázeň s mou vášní pro kávu. Ale nepoužívám ji ke koupelím „meditačním“.

45,-Kč

Moc doporučuji podívat se po voňavých tabletách, které by vás mohly pozitivně stimulovat. Aromaterapie je funkční skutečností a dnes se stává trendem i takzvaná emotivní kosmetika, kterou si vybíráte podle intuice nebo potřeby vyvolat konkrétní emoční prožitek.

Zanechejte komentář zde...