Letní kosmetické radůstky 1.díl

Barevné laky na nehty

Podívejte se v drogériích do výprodejových košíčků, třeba taková Teta drogérie je má nyní napěchované výprodejovými laky.

Kdy jindy si udělat veselé nehtíky než nyní v létě?

Sahejte po značkách ozkoušených, co vám na nehtech vydrží, v létě se nikdo moc nechceme dělat s opravováním laku, chceme si užívat života.

mám třeba ozkoušené laky Rimmelovské, Maybellin a Astor jako laky do pohody i uklízení.

Voděodolná řasenka

Určitě neprohloupíte, když si v létě pořídíte řasenku, co s vámi bude schopna prožít divoké noční tance, koupání, pláč nebo prostě jen pot v práci, kde zapoměli opravit klimatizaci.

Oblíbila jsem si tuhle od Mary Kay, jejíž kartáček dělá krásně rozčesané řasy, což u každé voděodolky nebývá, a při jednoduché vrstvě řasy prodlužuje a při více vrstvách i krásně zahušťuje.

Vydrží se mnou opakované sprejování se termální vodou, obyčejným odličovákům se nepodvolí, brečet a koupat se s ní mohu jak chci.

U Mary Kay nakupuji u této slečny, protože mi to tak vyhovuje – je z Prahy, je milá, trpělivá, má přehled a sama je ženou o sebe pečující.

EOS balzám na rty „sladká máta a vanilka“

Nejsem asi úplně fanoušek EOS balzámů, jelikož mi chutnají moc sladce. (Přidávají do nich běžně stévii.)

Ale tenhle proužkatý mě teď v letní sezóně dostává, asi pro svou jedinečnost a schopnost držet rty namaštěné, když se pekelně soustředím na práci u počítače a stále si rty cumlám, takže vlastně i ta sladká chuť mi přijde najednou k chuti.

Beru ho s sebou i na výlety, líbí se mi si z něj dělat svůj letní módní doplněk.

Gumičky z kabelu od telefonů

Tyhle gumičky se hodí i v létě. Mně je maminka nosí z Holešovic od Stoklasy, kde je nemají tak tragicky drahé.

U vody, v kanceláři se hodí vždy mít jednu po ruce, abyste si svázané vlasy mohly opět rozpustit a nemít na nich žádný zlom – záhyb. Fungují!

Barevné křídy na vlasy

Jemné barevné proužky, kdy jindy než nyní?

Nemusíte ze sebe vytvořit ani duhu ani blázna, prostě jen účes ozvláštnit. Křída se dá zafixovat lépe jak sprej a vymývá se okamžitě, když se naobtěžujete s jejím tepelným zafixováním, není to permanentní záležitost jako barvy na vlasy.

Křída se však musí aplikovat na mokré vlasy a pro odpůrce zbytečného neničení vlasů to není, jelikož se nanáší pohybem sem tam, při kterém trpí konečky.

Maybelline Dream Matte Mousse

Jedná se o make-up, jenž se konzistenčně chová jako francouzská čokoládová pěna – tak krásně je nadýchaný!

Stojí přes 300 korun, ale investice se vyplatí.

Zbytečně nevysušuje, krásně se vstřebává, kryje silněji a hlavně sám zmatní, což je v horku velká pomoc.

Pak stačí, když ho jen lehce zafixujete pudrem držákem, třeba Stay Mattem od Rimmelu (silně matující pudr pro mastnější pleť) a nebo Astor Mattitude (silnější pudr pro normál a sušší pleť).

I když zasychá matně, kooperuje i s mou pletí, s pletí s tendencí tvořit suchá místa častěji než obvykle.

Pokud si nejste jistí v drogérii make-upem, zkoušejte ho prubnout na zápěstí (zespod) hned na místě. Okamžitě uvidíte, jak by se choval na vaší pleti.

DSC_1263UPRAV

Zanechejte komentář zde...