Mé večerní spontánní rychlošití a výsledkem bralet.

Ráno jsem si prohlížela fotečky, obrázky, co si sem tam do počítače stáhnu a objevila jsem fotečku slečny v braletu.

 

mw229d-69s1620000_full-2

 

„Hm, hm, řekla jsem si, vždyť tu na to mám materiál – třeba bych mohla využít staré bílé tričko, co už neslouží svému bílému tričkatému účelu.“

 

DSC_1106

Stoupla jsem si před zrcadlo a začala jsem tričko natahovat, přiměřovat.

„Je to celkem elastické, pokud z něj budu chtít dělat bralet, budu ho muset udělat na obvod menší, než je můj skutečný obvod prsou.“

(Na obvod jsem ho udělala menší o 10 centimetrů, po hraní si a natahování před zrcadlem po deseti minutách. Bedlivě naslouchejte, kde se oněch 10 centimetů ztratí.)

Vzala jsem křídu, krejčovský metr, nůžky a pustila jsem se do práce.

Aby neprosvítala kůže, použila jsem dvě vrsty látky (přední a zadní část trička najednou).

Elastickou látku jsem si přišpendlila k sobě, aby se mi při stříhání nerozjížděla a vzniklé útvary byly rovnoměrné a elastické stejným směrem.

DSC_1110

DSC_1113

Spustila jsem si středem kolmici a označila si průměr mého obvodu – jeho polovinu. Zjistila jsem, že látka je malá, takže jsem na bocích ubrala 2 a 2 cm – celkem 4cm, už mi tak chybělo jen někde ubrat 6cm.

(Bok – okraj běžně na podprsenka pokračuje do loviny hrudníku k podpaží, ale jak vidítě, postranice předního dílu nikam moc nepokračují.)

Pak jsem křídou domalovala spodek braletu a okraje. (Nepoužívám pravítko, normálně stačí krejčovský metr, který posunujete vůči kolmici, tak jak potřebujete.)

Přiložila jsem svoji oblíbenou kosticovou podprsenku a křížky označila, kde mám vpředu ramínka. Domalovala jsem od oka oblouček.

DSC_1117Začala jsem levou část obstřihávat s cca půl centimetrovým okrajem. Když jsem měla obstřihlou levou část, dle kolmice jsem látku přeložila a na základě už obstříhlé levé časti jsem stejně obstříhla tu pravou. „Rovnoměrnost.“

DSC_1118Ze zbytku látky, jsem si obstříhla zadní část braletu. Šířka takového rozměru, aby šla zadní část našít na boky, již vzniklého předku + opěr půl centimetrový okraj.

Jeho délka byla tedy polovinou mého obvodu prsou bez oněch 6ti centimetrů, které jsem ještě potřebovala někde ztratit, jelikož je látka elastická.

DSC_1123Přední část jsem sešila na stroji po obvodu, až asi na dva centimetry, kterými jsem protlačila látku dovnitř a vnitřek se tak stal začištěným lícem.

DSC_1126

DSC_1129Zadní část jsem pak sešila rovně jen nahoře a dole.Vnitřek protáhla ven, stal se opět lícem.

Bok jsem ohla půl centimetru a rovně bez aranžování přišila k předku. Na stehu si dala záležet, jelikož bude vidět, šila jsem po lícu. Vnitřní přebytky látky jsem zastříhla.

DSC_1130Sešitý předěl, je dobře vidět na hotovém braletu.

DSC_1157Ramínka jsem si udělala, tak že jsem si nastříhala proužky látky, které jsem pak random složila a rovnou sešívala na stroji.

DSC_1134

DSC_1138

Pak jsem blbla před zrcadlem a aranžovala jsem ramínka, abych už je mohla napevno přišít. Když si je zepředu upevnníte, dle podprsenky neelastické – jako já, je třeba je aranžovat vzadu více ke středu, aby vám nesklouzávala z ramenou. Pak jsem šla za maminkou, aby mi je vzadu přišpendlila. Přišila jsem je pevně.

DSC_1142

Výsledek.

DSC_1144

Zanechejte komentář zde...