Moje cestovní „must have“

BUNDA šusťáková

Několik let jsem řešila při balení dilema, zda zrovna tuhle dovolenou bude pršet hodně nebo jen lehce a zda už to je situace natolik vážná, abych musela s sebou táhnout svou pěknou funkční šusťákovku.

Vždycky jsem ji pak raději vyhodila z krosny se slovy „nějak to bez ní přežiju“ a pak jsem na ni vzpomínala v každém malém letním deštíku a při každé větším letním fičáku.

Zapátrala jsem na internetu a objevila levné lehké šusťákovky na Aliexpressu. Je to záležitost stojící vás deset dolarů, poštovné zdarma. Bundu jednoduše sbalíte do pytliku,  její skladnost a lehkost je ohromná. Tipuji, že na velký slejvák to není, na Šumavu nebo do Skotska bych jela rozhodně s tou lepší a kvalitnější bundou. Ale co jsem byla zatím na kratších výletech nebo na chatě, tak tenhle malý šusťákový prďola úplně stačí a zbavila jsem se svého dilema!

NÁPLASTI, aby držely a léčily

Můžete mít sebelepší boty, ale někdy se stane, že se vám nohy pitomě zapotí nebo se vám ohrne ponožka a puchýř je na světe. Objevila jsem s jarem úplně náhodou v DM drogérii náplasti s přídavkem stříbra. Je tam více velikostí, přijde mi, že lépe drží než běžné voděodolné náplasti a hodí se do extrémních situací na dlouhé túry.

Prostě když někde na kameni v lese zjistíte, že máte rozedřenou nohu, otřete krev kapesníkem a nalepíte tuhle náplast a ta vám zajistí v botech pohodu na další kilometry. Mně fungovala tak skvěle – držela lépe, jak jiné voděodolné náplasti – nesloupla se po pár hodinách a díky stříbru nebyla odřenina dramaticky zanícená – zarudnutá, když jsem večer dorazila domů.

Samozřejmě pokud máte alergii na stříbro, nebudou náplasti nic pro vás…

Určitě doporučuji na ozkoušení!

Oční voda na zklidnění, na výplach

S očními kapkami se to má tak, že by se neměly přikládat na víčko, abyste je neinfikovali a také by se měly spotřebovat do několika měsíců po otevření. Ano, s tím souhlasím. A také souhlasím, že některé kapičky patří do lednice nikoliv na cestování.

Ocuflash přežije horko, chlad a funguje jako výplach a klidní oko. O tom by mohly vyprávět naše cyklistické zážitky. Když vám vletí muška do oka, někdy potvora nechce vyletět…tak se pak loví a kapičky se v cyklo brašně hodí. Mušku buď vyplaví nebo oko zklidní po tom, co se muška vyndá kapesníkem.

Hygienické ubrousky s alkoholem

„Proboha, na co je mi v lese hygienický ubrousek?“ Já vám to hned povím! Úplnou náhodou jsem zjistila, že když vám spadne řetěz u kola nebo musíte vyměnit duši u zadního kola a jste nuceni manipulovat jakkoliv s namaštěným řetězem, tyto ubrousky díky obsahu alkoholu odstranění z rukou to nejhorší, lépe jak kapesníček nebo jakýkoliv jiný vlhčený ubrousek. V pohodě pak můžete pokračovat v cestě a neřešíte absenci civilizace a vodovodem a mýdlem.

Dezinfekce „jodovka“

Možná to vůbec není váš případ, ale já toho hodně dělám. Takže se často odřu, často se vracím s trnama v nohách, klíšťatama po těle, s třískama v prstech. Prostě kamarád dezinfekce se mi vždy hodí. A jodová tinktura je tou nejskladnější. Dokonce ji nosím i v kabelce po městě, nikdy nevíte, kdy se vám zachce vylézt na strom v parku!! 😀

POZOR, dezinfekce s jódem se zásadně nepoužívají na větší zranění, po kterém by mohly zůstat jizvy. Nepodporují hladké zahojení bez jizev.

Nůž

Jelikož jsem jedináček, tak se často ocitám někde sama. Prostě když jsem sama a padá na mě rozpadající se skříň nebo mám chuť postavit krmítko, potřebuji něco multifunkčního, co mi pomůže situaci vyřešit. Tento nůž má šroubovák i pilku. Ještě se mi nestalo, že bych s ním něco nezvládla 😀 U mě je to nutnost, pro vás možná zbytečnost. Ale jsou to mé „must have“, pochopte.

Bonbóny

Zachraňují situaci! Když potřebujete namotivovat nebo zlepšit náladu kolektivu, chodím a rozdávám bonbóny. Tenhle zvyk mám právě ze skupinových výletů pěších i cyklo. Jedna obyčejná sladkost a jak lidi dokáže nakopnout.

Únikový východ

Když někam jedete je dobré nespoléhat na ostatní a vědět, jak se dostanete vždy bezpečně domů. Alespoň se orientovat v dopravní síti kraje a mít s sebou pár vlastních peněz, nikdy nevíte, kdo vás jak naštve…

Zanechejte komentář zde...