Napišme lidem na čelo, co jsou zač!

I když už tu žiju přes dvacet let a už by se dalo říci, že budu obeznámena s pestrostí lidských povah a emocí, byla jsem posledními týdny převapena, když někdo něco. Trochu jsem si s tím pohrála a vymyslela jsem si, co by si každý z těchto lidí mohl napsat na čelo, aby ušetřil čas ostatním lidem, kteří ho ještě úplně neznají.


Dělal se obrovsky milý, přístupný a snažil se  ochotně pomoci, přitom zapoměl, že neumí věci realizovat a také rád mluví o věcech vážně, ovšem vážně je nemyslí. Řešením by podle mne bylo, kdyby si dal na čelo lepící papírek s nápisem: „Rád mluvím a klamu, slibů mám plnou tlamu.“ No, neměli bysme hned jasno?

DSC_0534


Bránil se, aby mu byla ulehčena práce, protože by to znamelo přijmout řešení někoho jiného. Nechtěl přijmout řešení podávané mu s úsměvem a fyzicky přinesené kompletně v ruce. Stačilo jen přijmout. Tomu bych dala na čelo rovnou vytetovat: „Nechte mě trpět. Nechte mě žít po mém, po vašem je to nějaké moc usměvavé, snadné a pozitivní. „

DSC_0536


Nevěděl, že život není o zkušenostech, ale o tom jak zkušenosti zpracujem. Chtěl se povyšovat a druhé schazovat. „Jsem nešťastný člověk. Dlouho jsem žil ve stínu jiných, teď budeš mým stínem ty.“  A ten samý člověk mě od té doby nemá rád, protože na mne jeho podvědomí křičí: „Hej! Kam utíkáš? Máš mi dělat stín!“ A mně se vám nějak ten jeho stín dělat nechce a nechce.

Ve škole samé jedničky,
pak jsem lízal zadničky
a teď když někdo jsem,
ty budeš mým vocasem!

DSC_0537


Mějte se krásně a nenechávejte se lidmi odrovnat, protože oni to přesně chtěji – tahle otravná fráze je prostě pravda a život nám ji bude denně opakovat, dokud ji nepřijmeme a nepochopíme.
A hlavně, my už víme, jakou nálepku mají na svém čele lidi z našeho okolí. A když se na to s touto modrostí podíváme, pochopíme, že jsou to jen malé vztekající se bytůstky, které potřebují pochopení. Nepotřebují naší vlastní sebelítost ani zlost. A nám je to vlastně koneckonců taky k ničemu 😀

Ps: Kdybyste si chtěli vymyslet „nálepku“ na někoho z vašeho okolí, klidně si poslušte do komentářu. Jen nezapomeňte, že každé správné ulevení si, by měl provázet i nadhled.

Zanechejte komentář zde...