Odpočinková stimulující hudba. Se zkouškovým, s prací přijde k chuti. Ambient, chillstep.

Období, kdy jsem ujížděla na meditační hudbě s delfínky a pralesními zvuky, už mám celkem za sebou. Začalo v prváku na výšce a se státnicovým stresem vzalo za své 😀 Během státnic jsem najela na velmi hlasitý korejský pop, protože mne dokázal správně vyburcovat k aktivitě.

A tím bych chtěla vlastně říci, že záleží na typu člověka a jeho hudebním vkusu, stejně jako na okolnosti, na kterou se potřebujeme správně nastimulovat.

Rovnou k věci. Oblíbila jsem si ambient hudbu pravou i takovou, jež nese podnázvy „chillout, chillstep, dubstep“ – pohodová/relaxační/motivující/prostorová/prostě fajn hudba.

Je to zas trochu jiná hudební dimenze než hudba v pozadí, když vám dělají masáž nebo když se snažíte koncetrovat na zkoušku z politické geografie a pouštíte si mantry „Om mani padme um“ v desetihodinovém remixu.

Okuste, sami uvidíte. Dávám pár YT videí na ukázku.

Hudba ambient využívá zvukových prvků zaznamenaných během všedního života, úryvků zpívaných nebo mluvených. Celkově navozuje dojem prostorové hudby, která však ladí – je harmonickou. Prolíná se hudebně i stylově s dubstepem, chillstepem atd.


 

Chillstep a dubstep

https://www.youtube.com/watch?v=VB4altJQFnM

Ambient a chill

https://www.youtube.com/watch?v=mhwq_baUbeI

Svěží chillstep do deštivým dnů

https://www.youtube.com/watch?v=bM6huoB9zzM


Inspirací mi byl YT kanál Pulse8. Najdete tam více 😉

Zanechejte komentář zde...