Podzimní nákupy a zároveň mé nové nezbytnosti

„Ale Luci, ten článek by se neměl jmenovat podzimní nákupy, podzim ještě není.“

Jasně, podzim možná není oficiálně, ale zima venku už je, listí nám hnědne a všichni díky chladnému počasí máme odlišné chutě a náladičky od těch pozdně letních.

Odpusťte mi tedy prosím, že jsem se nechala také ovlivnit a ráda bych vám tu představila výrobky, které jsou pro mě nyní nezbytnými, zamilovala jsem si je a nejsou to ty všude zmiňované zaručené hity internetu, jedná se o jiné prozkoušené kousky. 

 

Začneme hezky od kůže.

Dove  má novou vůni deodorantu, našla jsem ho v drogérii jen v této tuhé podobě – hruškaVoní krásně hruškově. Je příjemný, nedráždí a božsky se vám s první námahou rozvoní po těle. Miluji to!

 

Když už nám tělo voní, je třeba ho prohřát zevnitř.

Na Harfě i v jiných částech Prahy otevřely obchody PepcoPepco je můj oblíbený obchod nejen, že v něm nejdete hebké deky, polštářky za rozumné – velmi rozumné ceny, ale i výběr z nádobí a termo hrnečků.

Byla jsem si tam pro druhý předevčírem. Velmi mi vyhovuje jeho klikací zavírání – otevírání. Neteče. Jen když tam necháte nedopitý doušek a zakliknete brzy, zachytne se tam čaj a pak ta trocha v kabelce vystříkne.

Na mytí doporučuji jar, jedlou sodu s vodou a nechat odmočit přes noc proti pachům a vatovou tyčinku s lihem na dočištění zanešených špatně dostupných částí hrnečku.

 

Mlask! Oslnivé rty a hydratační a matné rtěnky.

Podzim je pro mě roční období, jež mám spojené se rtěnkami. Ať už v tmavších nebo matných odstínech. Jo a také ho mám spojené se rtěnkou na kelímcích s kávou 😀

Oblíbila jsem si třeba nové hydratační rtěnky Maybelline, sice nevydrží na rtech věky jako je dnes už u rtěnky nomální, ale opravdu jsou hydratačními, přesně jak slibují. Mají je v teď v akcích! Na fotce je č. 340 „raspberry sorbet“.

A druhou je matná Kate Mossová od Rimmelu, jednoduchá krásná růžová č. 101 za 130 Kč.

 

Retušuju, kituju

Zamilovala jsem si i tento nový make-up od Sephory „Fond de teint perfection 10H“. Na trhu ho u nás v republice máme od jara a opravdu je na výběr z mnoha odstínů. Cena se pohybuje kolem 400 Kč, ale když využijete chytře poukazů, kartiček Sephora nebo sms slev, které vám chodí po zřízení kartičky, dostanete se na cenu nižší. 

Skvělé na něm jsou jeho středně krycí vlastnosti. Mám pod očima žilky a žíly i na spáncích a jsem ráda, když make-up není vidět (pro mužské oko), ale zároveň kryje. Což tento splňuje a mé „nedostatky“ zjemňuje krásným sametovým lehkým sjednocením pleti. Proto ho miluji  a miluji také to, že make-up s profesionálním efektem můžu mít i za rozumnou cenu.

Má příjemné balení ze skla a praktický pumpičkový aplikátor.

Pleť mám suchou, a když se o ni dobře starám tak normální. Nevím, jak by vypadal a držel na mastné pleti. Ale na mou pleť s tendencí být suchá, nijak nevysušuje a ani nezaschne tak, aby vypadal jako pět vrstev pudru. 

 

Kabelkové promašťováky

Poslední hitovkou jsou pro mě nové hydratační krémy na ruce od Yves Rocher. Malé, praktické do kabelky, zhydratují, tak abych den dala v pohodě, ale večer to stejně chce mou oblíbenou Mixu, ale víme – jsem suchar – mám tu suchou pleť.

Stojí lehce přes padesát korun, přívůní je celkem asi pět. Jediné mínus je přítomnost alkoholu, ale ten stejně vytěká a než vytěká krásně rozvoní jejich parfemaci, což není na vadu, když se parfemace tolik povedly!

Zanechejte komentář zde...