Proč miluji korejský pop? K-POP

Krásní muži – jak je to s výškou – pravda o Korejcích
I když vám přijdou Korejci jako mladí floutci a mládíčci, co nejedli moc zeleniny a nevyrostli, dá se mezi nimi najít pár super kousků.. (Omlouvám se teď za svůj přístup, kdy beru celebritu jako marketingový produkt. Ale podívejte se na něj!)

siwon
Siwon – člen chlapecké hudební skupiny Super Junior, založena 2005. Živí se i jako herec, model. Označen korejským Forbesem jako celebrita, která vydělala v roce 2014 nejvíce peněz. Proč asi?

siwon bodyInstagram „Siwon1987“

Návykovost
Je to tak jiné a šílené, že jednou to nestačí.
Nepotřebujete být milovníci Dálného východu, stačí, když se dokážete přenést přes skutečnost, že je to jiný druh hudby, než který do vás cpe televize ÓČKO.

Hravost, rozvernost, veselost
Hravost uvolňuje. Co víc dodat? Když jsem překonala stud: „Proboha, co to poslouchám.“ Začala jsem najednou mít šťastnější veselejší život. Našla jsem bláznivou hudbu, co mi sedla. Klipy i písničky vás strhnou, i když se vnitřne bráníte, prožíváte kulturní šok a kroutíte hlavou nebo strnule zíráte s otevřenou tlamičkou.

Zaručené zlepšení nálady při psaní seminárek, diplomek, při uklízení a cvičení. Pokud mě něco donutí hýbnout zadkem, když nic jiného nazbírá, tak je to K-pop.

https://www.youtube.com/watch?v=kqEPlcg5z5c

Bláznivost
Pokud jste z podstaty bláznivý tvor, tak jste právě našli svou planetu!! 😀

Tkylivé, plouživé avšak chytlavé melodie

Kvalitnější zvuk
Asie je domovem značek jako SONY, SAMSUNG a LG. Málo skladeb je nekvalitně znormalizováno do jedné stopy, jako je tomu u dnešní „západní“ mainstreamové hudby.

Nejde jen o společnosti produkující kulturně odlišný K-pop.
Najdeme tu i vyzrálé zpěváky, mající své charizma. Mou oblíbenou společností produkující „hudbu pro dospělejší“ je například Fluxus music.

Korejci jsou (ne)skutečně hudebně nadaný.
Skoro se vás to vnitřně dotýká, protože přece: „Co Čech, to muzikant.“

Zpěvačky zpívají na náš vkus jakoby o tóninu, dvě výše, ovšem jejich hlasy jsou usměrněny – vytrénovány, ne jako je tomu v japonském hudebním průmyslu, a je na jejich hlasech znát tvrdá dřina. Chápu, že pokud vám technika zpěvu nic neříká, budete si mlýt svoje – melte si, prosím. Co člověk, to názor.
Já bych byla třeba na sebe velmi hrdá, kdybych tohle vystoupení udýchala a dokázala odzpívat jako holky z Mamamoo 😀

Velká produkce K-pop skladeb vytváří obrovské konkurenční prostředí a tak se rodí opravdu originální skladby, ať strukturou melodií a textů, tak i propojením různých barev hlasů zpěváků a zpěvaček. Nemluvě o nových způsobech vytváření „elektronické hudby“ a hudebních podkresů.

Pořád jsou nové skladby k poslouchání.
K-pop umělců je spousta, neustále produkují novou hudbu. S K-popem se tedy nenudíte a není dne, kdy byste na YT nevyštrachali něco dosud neslyšeného.
Hodně skupin, hodně hudebních debutů, velká rozmanitost, nový svět hudby.

Studna inspirace: Amerika se K-popem inspiruje více než lidé tuší
Díky internetu a stoupající oblibě K-popu, se už o jeho prozvláštní inspirativní stránce ví i ve světě. A je opravdu zajímavé pozorovat, jak vyjde klip od Korejců a o několik měsíců později vydá ameriský rapper/zpěvák něco téměř totožného, ať po hudební nebo vizuální stránce.

Text skladeb vám přijde skvělý, protože korejštině nerozumíte.

Objevíte nový svět – korejskou kulturu.

  • korejská móda: jednoduchá, osobitá, ale i barevná a sportovní
  • jídlo, pití  – ramyeon, bibimbap, Yujacha tea,…
  • péče o pleť a nové kosmetické produkty (Missha, A’Pieu atd.)

Seoha Park - Forever 21 Shorts - AUTUMNJehee B. - - Black&white

 

Stanete se tolerantnějším člověkem, otevřeným novým věcem. Nesoudíte hned. Zaslepenost padá. K-pop hraje.

 

Zanechejte komentář zde...