to top

Rašelinová koupel se suchým zábalem Třeboň.

A tak se stalo, že konečně jsem se v Třeboni smočila v rašelině. Tolik let tam jezdíme a až roku 2015 se udál tento historický okamžik.

Existuje v Třeboni více míst, kde se lze setkat s vanou plnou rašeliny. Buď můžete být oficiálním lázeňským hostem v Bertiných lázních nebo v lázních Aurora anebo vyzkoušíte penzion, jež nabízí „wellness služby“. Pokud ale do kraje zavítáte jako cyklista nebo turista, existuje i pro vás příležitost, jak se do rašeliny dostat.

Takže buď přelezete plot, vstoupíte na soukromý pozemek a ocitnente se v místech, kde se rašelina těží, pak stačí jeden špatný krok a jste v rašelině hned anebo využijete služeb například Lazebny a penzionu Bílého jednorožce na Žižkově náměstí. (Prý je tam lazebna od pradávna a sám Jakub Krčín se tam chodil čvachtat.)

http://www.bilyjednorozec.cz/

Co mě fascinovalo na celé věci nejvíce, nebylo jen čisté prostředí, ale i krásná úprava interiéru – svíčky a polodrahokamy. Vše nádherně zkombinováno s meditační hudbou, vůní olejolampy a osvěžující trnkovou šťávou ve vaně. Pokud mě trochu znáte, tak víte, že si v dobré atmosféře vážně libuju a kdyby to nebyla pravda, tak to sem nenapíšu.

blog2

Celá procedura trvala hodinu. Půl hodina v horké vaně s rašelinou a další půlhodina v suchém zábalu. Suchým zábalem je myšleno, že po vystoupení z rašeliny a osprchování se, vlezete do županu a pak vás zabalí do prostěradla, kde za zvuků moře odpočíváte. Tahle část se mi líbila nejvíce. A opravdu se dokonale prohřejete a vypotíte z těla vše nepotřebné.

Vana plná rašeliny vás navádí k nepravostem a pokud jste zvědaví, tak spíše prozkoumáváte v čem se koupete, ovšem zábal vás zklidní a uspí dokonale.

Můj první dojem po ukončení: Bylo to krátké! 😀

Celkově si myslím, že Bílý jednorožec stojí za navštívení a je to jedno z ubytovacích zařízení, na které budete vzpomínat rádi. Jízda vlakem trvá 2 hodiny 35 minut, pokud ta skvělá trať na České Budějovice nemá výluky. Jede se rychlíkem, přestup ve Veselí nad Lužnicí. (Jo, to je přesně to Veselí, které občas bývá i pod Lužnicí.) A jedete-li autem, tak jedete z Prahy necelé dvě hodiny, protože nový úsek dálnice.

blog3

 

 

DSC_0348

DSC_0349

Luciessence

"Nechť nás život baví, nechť jsme pro sebe svou esencí!"

Leave a Comment