S jakými kosmetickými produkty jsem vkročila do léta?

Jaké produkty tělové a dekorativní mě provázejí a budou provázet toto letní období? Pojďte se podívat.

 

Jelikož většinu léta trávím někde v přírodě, nemohu si nedovolit nepoužívat přírodní kosmetiku a ekologické mycí přípravky. Prostě jako člověku z přírodovědného gymplu se mi hlavou promítají procesy dějící se v půdě, když do ní lejeme syntetickou chemií znečištěnou vodu z mytí sebe či nádobí. Pokud chataříte, kempujete, zkuste si pořídit třeba přírodní šampón (jar, sprchový gel atd.).

Od jakživa mám ráda přírodní vegan šampóny od Lavery. Parádně pění, hezky voní, silně odmašťují, po dnech nemytí přijde vhod, a dělají krásné vlasy. Tenhle je mandlový pro citlivou a podrážděnou pokožku.

 

 

EOS vonící jako citrónová limonáda  miluji ho. A když si budete kupovat EOS, vždy berte ten proužkovaný, jsou více hydratační než celobarevné. Funguje a jeho vůně je svůdná, osvěžující a věrohodná. 

 

 

Začaly výprodeje rtěnek od Maybelline. Zkuste se podívat v Rossmanovi nebo Tetě. Na léto jsou Maybellinky ideální, jsou krásně hydratační a mají větší výdrž než ostatní mazlavky not long lasting. Pokud je chcete více do rtů vtlačit, dobře spolupracují při metodě silně nanést, obtisknout do kapesníčku a nanést znova. Lépe dopadnou po jídle, kávě, pop-cornu v kině. A když je to léto, proč nezkusit rebelštější odstíny, anebo nenavrstvit více extravagantních odstínů na sebe?

 

Hydratační pudr Gabriella Salvete je něco dokonalého a má SPF 15. Pokud máte suchou pleť, ať v zimě nebo v létě, nebo jen při extrémních podmínkách, je to něco pro vás. Na mém sušším obličeji klasické pudry, ať zabarvené nebo transparentní, dělají viditelnou novou vrstvu obličeje. Dovoluji si tvrdit, že tento na to jde velmi jemně a fixuje lépe, než všechny současně opěvované pudry od Catrice. Můžete smrkat alergií nebo drbat se na nose kvůli muškám a on bude s vámi déle než kdejaký pudřík. 

 

 

Dvě věci, které se rozhodně hodí mít s sebou na cestách, nebo se domluvit s kámoškou, že každá vezme jednu, jsou mini suchý šampón Batiste a Panthenol ve spreji. Mini suché šampóny jsou k naštvání díky jejich nehorázné ceně dosahující dvoutřetinové ceny šampónu plného, ale to skvělá pomůcky pro cestování, kde není každý den koupelna, co si budeme slečny povídat. Na tomhlo original Batiste je príma jeho nízká nevtíravá parfemace. Suché šampóny se v poslední době rozmohly, co se týče do počtu i v předbíhání se, jaká firma přijde s nejdebilnější nejintenzivnější vůní. Tenhle je za mě ok, i když parfémovaný stejně je, ale netrávíte tím spolubydlící ze stanu moc a nedráždí vlasovou pokožku jako jiní jeho bráškové.

A Panthenol ve spreji? Ten vás zachrání, když budete dělat frajer, co se nikdy nespálí. Spálíme se stejně všichni, protože ozonové díry a Ilumináti. A tenhle sprej je kouzelný a viditelně klidní pokožku. Můžete se vrátit od moře, napatlat se Panthenolem a jít v klidu pařit, ráno nebudete rudí jako krevety na rozdíl od vašich kamarádů.

 

 

 

Když budete mít v batohu těžký panthenol, chce to repelent pořešit chytře. V drogérii D&M prodávají tyto malé v plastu. Nestojí mnoho, komáři a klíšťata je opravdu nesnáší, (baví mě pozorovat škodolibě hmyz, jak si na mě nechce sednout) a je praktický.

 

 

Výběr z dekorativní kosmetiky, jež mi dělá společnost ve městě i na cestách. 

Přes léto nepoužívám make-up, necítím se v něm dobře. Jen na nedokonalosti dávám dokonalé korektory od Bourjois schopné zakrýt zelenou a fialovou ve vašem obličeji, díky své hutnosti. Mám oba odstíny a míchám si je dle potřeby. Jeden stojí 300 korun, ale po letech používání vždy usoudím, že se mi vyplatí. Vydrží minimálně půl roku při denním nošení.

A dostáváme se k internetem vyhajpované řasence od Loreal Paradise ExtaticAno, je skvělá. Ale vysychá. Dvakrát za měsíc potřebuje zvlhčit očními kapkami. Já třeba oční kapky s sebou vozím neustále, ale pro lidi, kteří nevědí k čemu jsou, je k ničemu i tento kosmetický grál. Dělá však kouzelné nádherné řasy. Po každé když mám hezky udělané řasy, mám tuhle řasenku. A díky ředění vám zas vydrží déle než je u řasenek zvykem, půl roku alespoň. (Pokud se vám neekluje používat řasenku tak dlouho.) Stojí pak ve finále 300 korun plus cenu očních kapek, což už je na zváženou, zda v parfumerii nenajdete stejně drahou a skvělou řasenku.

Posledním letním produktem je gel na obočí od přírodní kosmetiky Alverde. Ano, Lucinka je trochu zamilovaná do Alverde, i když si funkčností Alverede nezaslouží vždy takového obdivu, jež jí kosmetičtí guru dopřávají. Ne vše má dokonalé. Tento gel na obočí má skvělou barvu, máte díky němu vždy s sebou hřebínek a věřte mi nebo ne, jsem schopná si s ním obočí domalovat, vymalovat i zafixovat. Proto ho miluji a vozím s sebou. 

 

 

 

 

 

S čím letos cestujete vy? Na jaký produkt v létě nedáte dopustit?

 

 

 

Zanechejte komentář zde...