Úplněk: Rituál pro ukončení jednoho a započetí nového.

Vše nezdravé si žádá své řešení a vyléčení. Nezdravé mohou být prošlé jogurty, ale stejně tak i lidské vztahy a nevyřešené záležitosti.

Jednoho letního večera vyvstala potřeba ukončit jednu záležitost rituálním způsobem. Několik dnů jsem ji řešila v sobě skrze psychiku a energie jemněhmotné, jež nás oplývají, ovšem věc jsem chtěla završit i za pomoci ohně. Prostě jen můj vniřní pocit. Nebudu tu obhajovat kým jsem. Prostě to tak bylo.

Sepsala jsem na papír, co vše ukončuji a čemu dávám sbohem a nezapoměla jsem připsat na co jsem připravena a na co se těším. Papír jsem pak za měsíčku zapálila, nechala shořet a jako symbol nového začáku jsem na popel přiložila čerstvou krásnou sezónní květinu jako důkaz, že nové se už děje.

Nebylo to podle návodu internetového, jen to tak nějak vyplynulo. Chtěla jsem to publikovat na blog hlavně proto, že život nás může vést různými směry a někdy se může hodit i trochu toho „okultismu“, abychom se vyvázali z něčeho tíživého. Nejde ani tak o skutečné vyvázání magickou silou, ale o vyvázání symbolické – rituální, abychom si uvědomili, po několika letech řešení jednoho problému, že nový začátek může přijít, ukončíme-li to staré. Opravdicky, fyzicky.

Ano, jde především o symboliku. Potřebujeme přece život naplňovat významy, kterým rozumíme. Významy, jež dávají smysl našemu vědomí i podvědomí. Pro mě mělo význam vidět všechny své staré trápení hořet. Úleva.

K zamyšlení: Pracujeme-li se svými hodnotami, můžeme je přetvářet. Pak se teprve léčíme skutečně a na všech úrovních. Mně tohle smysl dávalo, a tak se dnes nedivím tomu, jak volně a krásně se cítím.

 

DSC_0212

Zanechejte komentář zde...