Vílí kosmetické předjaří.

Přináším vám jeden z těch článků, které se neplánují, ale samy se vytvoří. Stačí když jsem sama sebou, malou vílou a pak se jednou doma rozhlédnu po policích mé komnaty a všimnu si barevných květinových a voňavých dóz, pixliček a sprejů, na nichž aktuálně ujíždím, fascinují mě a i baví. 

Chtěla bych vám tímto fotografickým článkem poslat do vašich pokojů vůni květin a Slunce. Nechť vás článek baví, inspiruje a okvětinuje.

A ano, hádáte správně. Netrpím alergiemi 😉

 

Hitem posledního roku se stala také růžová voda, jež najdete zejména pod výrobci přírodní nebo bio kosmetiky. Jednu takovou dělá i firma Saloos a jinou zas německá přírodní kosmetika Alverde. Upřímně si nemyslím, že to je hit pečující kosmetiky schopný vás zachránit od stáří a detoxikované pokožky, ale pokud máte rádi termální vody v létě, v zimě rozhodně oceníte růžovoučkou vodičku s olejem z růží. Voní jemně a není těžce mastná. Chápu ji jako hýčkací potěšení, které si nekoupíte pokud nemáte v peněžence stovku navíc nebo se necítíte být vílou. Jakožto členka lučních víl a kamarádka elfů z Roklinky si v ní libuji a baví mě se jí postříkat před spaním, abych si voněla a měla na růžích ustláno. Za mě rozhodně také zajímavý kousek stojící za zmínění zde. 

 

 

 

Pokud máte ke konci zimy vyprahlou pokožku připomínající pouštní okrsky, kde už chybí jen ještěr, není špatné pokožku nenatírat jen tělovým mlékem, ale zkusit si oleje nebo bambucké máslo. Zrohovatělé paty, svědící suchá záda, ruce a odřené lokty známe všechny. A když nestačí přípravky cílící na hydrataci pokožky, je třeba zkusit jiný arsenál. Dnes už se oleje a másla dají koupit za rozumný peníz a pokud se vám už stýská po nefalšovaných vůní přírody, jsou tato mazadla ideální volbou. 

 

 

 

Na ruce jsem si také oblíbila tento vskutku podivný krém od Clarins. Není to nejlevnější záležitost, dostala jsem ho dárkem, ať mě nemáte za úplnou šopaholičku prozrazuji to raději na sebe. Miluji jeho věru specifickou vůni mandarinkového listí – lupení. Krém je funkční, i když na tu cenu není tolik funkční jako drogérková Mixa na ruce, i tak zhydratuje, zjemní, elegantně se vstřebává. Opět svou autentičností, zprostředkovávající vám kosmetický požitek z mandarinkového listí, je též zajímavou kosmetickou perličkou. Vůně určitě nesedne každému, a když vám sedne budete k ní tak dlouho čichat, dokud tubička nebude zít prázdnotou a vy se stále budete ptát, jak je napadlo udělat z mandarinkového listí parfemaci do krému a jak to, že je ten krém tak zajímavým?

 

 

 

K tomuto výrobku nebudu mít příliš slov. Popisnost jeho je jasná. Tuhý parfém od Lushe s vůní brazilských pomerančů pojmenovaný Sun moc nevydrží. Vlastně jako parfém je na prd, ale od podzimu a celou zimu mě uklidňovalo si ho sem tam na sebe natřít. Na krk, hruď, zápěstí. Opravdu nějakým zvláštním způsobem ve vás evokuje Slunce. Proto jsem ho sem lupla, abyste o něm věděli. 

 

 

 

Svatým grálem posledních týdnů je pro mě přírodní lak na vlasy od Alverde. Moje jemné husté normální vlasy nezatěžuje a když si je hodím přes hlavu a nastříkám si jím své ledabylé přírodní vlny na čtyři hodiny je příjemně zafixuje a můj účes si udrží vílí nádech. Za toho ho mám ráda a je pro mě v současnosti lepší alternativou než slané spreje na vlasy té nejdražší/nejlepší kvality. Stojí kolem sedmdesáti korun, voní velmi jemně, lehce sladce, jde rozčesat a vlasy nezatěžuje. Došla mi slova, zkuste ho. Ale NE na ples, kdy potřebujete účes fixovat – betonovat na jedno místo. Spíše pro objem a fixaci zvlněných netěžkých vlasů ho doporučuji. 

 

 

 

Zimní výprodeje dotkly se samozřejmě i kosmetiky a nebýt jich, nikdá asi nenarazím na tento podivný balzám s příchutí chai-tea od Alverde (zas). Není to hydratační a vyživující bomba na vaše rty, co si budeme vykládat. Ale je lepší jak všechny balzámy od Baley a Astridu. Den s ním dáte, na to vystačí a jeho matná jemná vůně zeleného čaje a koření vás baví svou nevtíravostí a říkáte si, že jste udělali za 35 korun super koupi. Nosím ho nyní v baťůžku s sebou, a když si ho dávám v terénu na rty, mé srdíčko se usměje. Zvláštní, zajímavé, šup s ním na blog!

 

 

 

A poslední hřebem článku je taková tělová mazací tuba s vůní té nejrůžovější zahrady světa od Yves Rocher. Asi od šípkové Růženky bude. Voní dostatečně, ale kupodivu nijak nedráždí pleť jako to tyto divoce parfémované výrobky růžemi umí. Moc ráda se s ním natírám ráno na cestu do světa. Krásně pokožku zabalí, zvláční a mě pod tričkem nic nesvědí. Je to další květinový šál, hábit, jenž zrovna miluji a těším se, až se ráno potkáme. A že já si nepustím pod tričko jen tak někoho 😉 

 

 

 

Pápá, jdu se osprejovat a uložit do hajan.


Zanechejte komentář zde...