Zážitkov: Kafčo s sebou k Vltavě z Kofárna Café na Malé Straně.

Řekla jsem si, že když máme léto  v rozpuku, pokusím se nebýt paralyzovaná horkem a postupně nasázím report o mých oblíbených „zážikových místech“ v Praze, kam chodím nasát životní pohodu, jistotu a klid.

Když půjdete třeba z Národní třídy k Národnímu divadlu, přejdete most Legií a za mostem vejdete do druhé ulice vlevo nesoucí název Zborovská, narazíte na celkem novou kavárničku Kofárna Café.

DSC_0127

Má krásně čistě a lehce působící interiér „simplicity“, nesoucí se v duchu pohody a klidu. Dělají kávy ve velikostech kávařských, nikoliv v těch počeštěných/poameričtěných „kanystrech“.

DSC_0143

Vždy mají na výběr ze dvou druhů kávy. Za každé mé návštěvy to byla volba mezi kávou z kontinentu amerického a afrického. Tento výběr mi vyhovuje, jelikož moc nevyhledávám podtóny káv afrických.

DSC_0132

Dát si zde můžete i něco k zakousnutí od typické velké sušenky (cereální je mňam), které se stávají hitem kávařských podniků, po bábovičku, croissant nebo jednoduchý brunch.

Typ na celý zážitek spočívá i v pohodě, kterou nabízí ostrov pod mostem Legiíí. Ano, posílám vás s kafem pod most 😀

Dá se tam krásně sedět pod stromy, pozorovat, nechat spočinout svůj zrak na vlnkách Vltavy, drobit sušenku do trávy a popíjet kafčo.

DSC_0151

Teď v parnu je pod stromy příjemně, fajnově tam fouká a je tam klídek větší než na blízké Kampě.

(Na cestě od Národního divadla po ostrov je cestou několik značených toalet.)

Děkuji Kofárně, že tam nově jsou a dotváří tento můj oblíbený zážitek 😉

Toto není reklama, nikdo mě nezasponzoroval ani sušenkou, vše je čistá autenticita.

Kofárna Café
Zborovská 84/60, Malá Strana

 

Zanechejte komentář zde...