Zážitkov: Kávička, travička, pohodička v Podviní. #nepokakanypark

Podviní, park ve Vysočanech, dává příležitost k válení se v trávě, jelikož sem mají zakázaný vstup pejsci. Skvěle se tu rozmítá. Když je horko sedněte si v dolní části pod platany a když se chcete slunit, rozvalte se o něco výš. A pokud chcete dobrou kávičku k přemýtání uprostřed pražské zeleně, čtěte dále.

DSC_0348

Vystupuji na metru Vysočanská, vyjedu schody směr Náměstí OSN a nahoře vlevo vstoupím do obchodního domu Fénix. Pokračuji nejbližšími eskalátory do přízemí, kde si objednávám v Coffee Shop Company kávičku s sebou. Umějí dělat kávy ochucené, na vrch si můžete poručit kakao nebo skořici a mají tam i pultík, kde lze kávičku domixovat – nechybí na baru ani třtinový cukr.

Jsem vlastníkem french pressu a už jsem si odvykla na komerční kávy viz. Starbucks. Vyhledávám jen kavárny, kde káva svou chutí je reálná, rustikální, vybavuje se mi s jejím pitím plantáž a při jejím pití nezpozoruji, že ji vytvořil špatně umytý pressovací stroj. V této kavárně umějí pracovat s kávou velmi dobře, na to, že se jedná o větší řetězec. Dovoluji si tvrdit, že káva by ochutnala i „stárbaksákovi“ a kávový požitkář by pronesl „hm, to jde“.

Hned u kavárny je východ ven – u Fan parfumerie, a když pokračujete z kopce pořád dolů, až na dno, po pravé straně se objeví více stromů, což je na Prahu nezvyklé, nelze přehlédnout, jedná se o park Podviní. Mezi ty stromy pokuste se proniknout a usedněte, kde se vám líbí 😉

Krásné pohodové zážitky, co hladí na duši!

Zanechejte komentář zde...