Zážitkov: Krásné pohodové francouzské bistro v pražských Holešovicích.

Oblast holešovické tržnice je místem, kam se jezdí z více důvodů. Buď jedete do Alzy, do Flextexu (látky), k Stoklasovi (galanterie), do Mallu, Pragonu (čínské bylinky), za zeleninou nebo prostě do jiného zázemí jiného obchodu či eshopu. Na jednom místě je naakumulováno více než hodně cílů naší možné cesty.

I já sem jezdím. Někdy pro nekonečně dlouhý zip, jindy pro nový tablet a onehdy kvůli několika kilům třešní, protože jsem mlsná.

Prostě jsem, už potřebovala v oblasti, kde jsem často, mít své dobré „kafé místo“, abych si mohla svůj výjezd udělat příjemnější a zjemnit jeho loveckou povahu „rychle nakoupit a hned zas domů“. Někdy je hezký den, máte čas a domů se vám nechce. Jindy domů musíte, ale uděláte vše proto, abyste ještě chvíli mohli někde načerpat fajn energii a mohli myslet na něco jiného.

Jsem se jednou spontánně zeptala ve frontě u Stoklasy, zda tu někdo nezná příjemnou kavárničku a byla jsem nasměrována do Oh la la – francouzského bistra. Ólala, tam jsem nebyla rozhodně naposledy a vám všem vřele doporučuji!

DSC_0399

Pohodové posezení s kávičkou a moučníkem vás přijde od 70 korun do 120 korun, záleží, jak moc jste mlsní a zvědaví O:-) (Pro cenovou orientaci, cappuccino 49Kč.)

DSC_0387

Zajímavý interiér, barevný avšak velmi jednoduchý. Necáká na vás svou komplikovaností ani rozháraností. Cítíte se v něm jednoduše prima. Mají zahrádku!

V ulici Komunardů nachází se ona francouzská kavárnička hned vedle čínské restaurace. Pokud pojedete tramvají od Palmovky od Libeňského mostu a budete vystupovat na Tusarově, musíte jít kus nazpátek, hledat po levé straně. Pokud jste přijeli od nábřeží a vystupujete na Dělnické, hledejte kavárnu hned naproti stanici přes ulici.

DSC_0400

Dát si můžete cokoliv od dortíku, croissanu, makronky po obložené i slané mňamky. Mají bezlepkové sladké i polední menu. Více lze vypozorovat na jejich FB.

DSC_0383

Kávička špičková. Druh kávy se středně silnou aciditou, ovšem i tak jemné aroma. Na cappuccinu krásně mléčná pěna, uděláno jak se patří i po stránce velikostní. Chutné pro kávového labužníka i toho „prostě mi dejte nějaké kafe“. Třtinový cukr v mističkách na stolech.

Kavárna Oh la la: Francouzské bistro
Komunardů 13 FB

DSC_0397

 

Zanechejte komentář zde...