Zimní nadstandart s kosmetikou Weleda. Coldcream a balzám na rty.

Ráda píši o kosmetice v souvislosti se svými zážitky a místy, na kterých jsem ji používala. Miluji, když se mi s krémem na ruce vybaví roční období, místo, zážitky. Pak teprve, když mne s kosmetickým výrobkem pojí více než jen rutina jsem schopna a ochotna o něm napsat recenzi. Tady jsou další výrobky, jenž si zasloužily mou pozornost a svou přítomností mne vyhecovaly o nich napsat.

Everon balzám na rty a Cold Cream Weleda mi dělaly společnost po celé zimní období. Stály po mém boku, respektive stály na poličce u mne v pokoji a byly mou zimní hýčkající péčí o pleť, něčím navíc k obohacení denní krémové rutiny. Více jsem si zamilovala balzám. Proč?

Balzám Everon

Weleďácký balzám je mezi přírodní kosmetikou legendou, jelikož je funkční a má jemnou vůni, o které bychom na první dojem řekly „neutrální“. Obsahuje shea butter, jojobový olej, včelí vosk a esenciální olej z růží „růžový vosk“. (Pozor růžový vosk nevoní pronikavě voňavý jako nám dnes známé růžové parfemace, nepoznáte přítomnost růží v balzámu.)

Kvalita je někde tam, kde se pohybuje Neutrogena.

Jedná se o tuhý balzám. Popraskané rty dokáže zahojit, vyléčit. Ovšem přišlo mi, že trochu mu chybí schopnost hydratace – doplňovala jsem obyčejným Astridem z drogérie.

Zamilovala jsem se do jeho jednoduchosti, funkčnosti a neotřepanosti. Určitě si ho zas koupím a tohle já o málokterém balzámu na rty řeknu 😀

DSC_0368

Coldcream

Krém jsem používala jen na suchá místa, když jsem cítila napnutou suchou pleť v oblasti tváří, nosu a víček. Krém není mastný, ale je hutný. Vstřebává se rychle, stačí ho nanést trochu. Překvapilo mne, že na přírodní kosmetiku se jedná o velmi funkčního jedince. Přírodní obličejové krémy Lavera, Logona, Mádara, Weleda mám ráda, ale nikdy mi neudělaly takovou službu jako „kosmetika nepřírodní“.

Krému je v tubičce 30ml, obsahuje včelí vosk a jeho vůně je cítit po mentolu.

Bála jsem se, aby mentol neměl vysušující efekt – neměl. Jen úplně nerozumím tomu, proč zimní krém voní po mentolu. Není mentol – máta něco, co nás má rozptylovat v létě?

Konzistence roztíratelná, krásně mizící v narušené pokožce.

Samostatně bez dalších krémů dokáž pleť hydratovat jen dva dny, pak si má suchá pleť opět žádala běžný hydratační krém. Ale zkoušela jsem ho zrovna v období lednových mrazíků, takže si prošel zátěžovým testem extrémním. Třeba bychom to s ním někde na výletě 3 dny přežily… Ale nesměl by být mráz a nesměly bychom to moc řešit 😀

Za mne ano, ale jen pokud máte rádi mentol a hledáte něco navíc k běžné péči o pleť.

DSC_0369

Zanechejte komentář zde...