to top

Jak si napsat šťastný konec?

Nejlepší příběhy se píšou samy, tak lehce. Píše je sám život, takže i my. My jakožto lidoví spisovatelé jim dáváme šmrnc. Potřebujete šťastný konec? Vezměte v potaz váš právě rozehraný životní scénář a dejte mu ho. Pohrajte si s alchymií našeho myšlení a cítění.

Dovolte si představit a procítit, že vaše životní etapy mohou skutečně mít šťastný konec. Jak se budete cítit, až váš šťastný konec pro vás důležitého životního příběhu přijde? Naciťte si onu esenci. A třeba jí ani nedávejte vůbec žádnou vizuální podobu, pokud chcete. Jen si dovolte svůj šťastný konec jakékoliv životní etapy prožít emočně naplno, tak šťastně jak potřebujete. Uvědomte si, jaký je opravdový šťastný konec. Možná si myslíte něco jiného, než cítíte z hloubi srdce.

Zapomeňte na veškerá pouta a okovy k vaší minulosti říkající vám, nejsem šťastného příběhu hoden. Dovolte si přijmout, že i vám se mohou skutečně stát dobré věci. Běžte tak daleko a dovolte si procítit, jak k vám lidé, věci a zážitky přišly za odměnu. Nehledejte v nich chyby, kazy. Dívejte se na ně s bezpodmínečným přijetím, pochopením, láskou. Dýchejte. Jděte kupředu.

Nezatěžujte svůj život posuzováním, co je dobré a co je špatné. Teď ne.

Šťastné konce jsou dostupné pro každého, chce to procítit si je. Prodýchejte vše, co vám brání si je představit, prožít. Neberte sami sobě možnost prožít šťastný konec. Napište si svůj příběh.

Dovolte si nedělat ze sebe oběť minulosti. Teď je teď, a to jak prožijete budoucí dny je na vás. Věřte v sebe, vezměte zodpovědnost za svůj život. Jste jeho strůjcem, vy si dáváte možnosti, vy si je berete.

Až zítra půjdete do světa, budete se zlobit na nepříznivé okolnosti, nebo se budete zlobit na sebe, že jste včas neovlivnili, jak je přijmete?

Šťastná zakončení nejvíce definujeme my sami. Mnohokrát až pod zem musíme padnout, abychom si to uvědomili. Věřte v šťastné konce a dělejte, co můžete, abyste si je navrátili do životů – dovolte si je zažívat a nevymlouvejte se, jak je doba zlá, lidi na hlavu atd.

Pohádka to nikdy nebude, ale dobrý příběh se šťastným koncem zní přece skvěle! 🙂

Buďte odvážní a dovolte si být spokojení. Někdy je to těžší, než se činit nešťastným. 

 

Článek byl inspirován jedním pošmourným deštivým dnem, jednou procházkou a uvědoměním si vlastního pesimismu k pár současným životním situacím. Vzpomněla jsem si, že jsem jako dítě a v dospívání s pojmem šťastný konec operovala a věřila jsem, že není jiného scénáře než šťastného konce. A opravdu mi to vycházelo. Potřebovala jsem v sobě to kouzlo a lehkost znovu objevit. Posílám dál. 

Leave a Comment