to top

Jak si nejlépe udělat domácí popcorn? #tajemstvizelenemisky

Základem čerstvá popcornová kukuřice – kupuji třeba od Alnatury v D&M drogérii za padesát korun a pocitvé české máslo.

K tomu máslu: Zkoušela jsem dělat popcorn na olivovém, slunečnicovém oleji a na všech českých máslech. Pokud si neděláte doma přepuštěné máslo, doporučuji dělat popcorn na jihočeském od Madety. Na Madetě se mi nikdy nepřipálil, přijde mi, že ostatní másla jsou vadná, protože ty připálené hrnce jsou mi svědkem, že je s nimi něco špatně. A to nejsem popcornový začátečník, dělám ho doma dobrých deset let. Ale na “oliváči” ho sem tam dělám na chatě, více to hlídám, ale také mi vždy vyšel.

Jaký hrnec? S tlustším dnem. Nic starého.

Postup

Rozehřejte tolik másla, aby bylo rovnoměrně pokryté dno 3-4mm. Když máslo zpění, posypejte dno rovnoměrně kukuřicí a ztlumte hořák na mírný plamen. Přiklopte a stůjte pozorně u toho.

Po chvilce vemte chňapky a vše proklepte, postavte na sporák. Opakujte dle intuice, dokud nezačnou zrnka pukat. Spíše proklepat jednou až dvakrát, nemusíte nervózně proklepávat desetkrát za minutu.

Jakmile začne kukuřice pukat, “stáhněte plamen” nebo rovnou vypněte sporák – záleží na jaké plotýnce vaříte, zda chladne okamžitě nebo postupně. Je třeba udržet hrnec na plotýnce ještě hřející, ale už ne rozhicovaný. Když tři sekundy nepukne ani jedno zrnko, nejspíše se blížíte konci, buďte v pozoru a připravte si mísu!

Teplou kukuřicí posypte solí, nejlepší je ta jemně mletá přímo z mlýnku.

HOTOVO 🙂

Domácí popcorn je čerstvý a nádherně vonící záležitost. Jen se odlišuje od těch hotových z obchodů, není tak podivně gumový, více křupe – mňam <3

Leave a Comment