to top

Kořeněné domací hranolky z trouby

Nejste sami. Také mi říkali, že se s jídlem nehraje.
Poslechla jsem, abych měla klid, a když jsem vyrostla do krásy, tak si s jídlem zase hraju. Záminka: Potřebuji ilustrační foto na blog.

Za vše může má chuť na hranolky, která se s podzimem objevila!

DSC_0455

Nejdříve jsem se poradila s kolegyňkou z brigády, pak googlila a následně zkusila udělat hranolky klasicky v oleji. Nejdříve jsem hranoly vařila pět minut ve vroucí vodě a pak “fritovala” v kastrůlku s čerstvým rozpáleným olejem 7 minut – do zlatova. To byla mňamka! Ale chybělo mi tam koření. Hledala jsem, zda se dá do oleje přidat koření, aby to dopadlo dobře a chutně. Našla jsem, že Američani jsou toho schopni, zkusila jsem a bylo to blé. Američani jsou evidetně furt stále divní, nic moc se přes noc v Americe nezměnilo.

DSC_0446

Přešla jsem tedy ke “zdravé” variantě dělání hranolků. Opět jsem vytvořila hranoly (tentokrát rovnou rustikálně z neoloupaných brambor), dala je na plech a pekla na 200°C krásných 33 minut. Pošplýchala jsem je před pečením olivovým olejem, posypala mletým koriandrem, tymiánem, kajenským pepřem a solí. A víte jaké to bylo? Mňam, rychlé a rozplývavé – někam to rychle zmizelo. Přece bych sama nesnědla dva plechy hranolek? Nebo jo?

Je mi jasné, že jak jsou dnes lidé mlsní, tak jsou i kuchyňsky zdatní. Vím, že upéci hranolky není žádný velký um, ale inspirace – zejména té chuťové, nikdy není dost 😀

Servírujeme na palubě Černé perly.

 

 

Leave a Comment