to top

Srpen | Já, Tinder vs. Vesmír

Poslední měsíc dostala jsem skvělý nápad, znova si pořídit Tinder. Aplikaci jsem si stáhla, profil vypiplala přiměřeně tak, abych působila jako holka do přírody i do města na kafe, víno. Dávala jsem ano jen klukům s upřímnýma hodnýma očima, těm co byli věkově kolem mě a pracovali v odvětví, které je mi blízké.

Potřebovala jsem ujištění, že fajn muži stále existují. Pokud chodil do přírody, jezdil na kole, hrál deskové hry, měl rád obyčejnosti jako seriály, knihy, fantasy, dokázal se naladit na vlnu sarkasmu, byla s ním legrace, moc ráda jsem s ním navázala komunikaci. Má rozptylovací terapie započala a za měsíc zas skončila. Proč?

 

Vesmír to zaznamenal

V okamžik, kdy jsem si stáhla seznamovací aplikaci, bylo to jako bych dala Vesmíru požadavek “hledám parťáka všude”. A tak se srpen proměnil v šílenost, jež bych přirovnala k pohádkovému klání pro získání princezny Lucie. 

Správně. Nyní jsem sama na chatě, spokojená, mám ztlumené veškeré zvuky aplikací a jsem, opakuji jsem spokojená!

 

Bojácný rytíř vyslal svého druha

Začneme tou největší legrací. A aby mohla nabrat správných grád, je třeba upozornit pohybuji se v okruhu třicátníků! O mé srdce se chtěl utkat šlechetný bojácný rytíř. Vyslal svého věrného druha, aby se mě zeptal, zda jeho balicí taktiky na mě fungují.

Zděsila jsem se – jaké taktiky, on něco takového zkouší? Šla jsem za rytířem, dali jsme chmelový nápoj a říkám, my jsme přece kamarádi, nespletla jsem něco, že ne? A on, že nemusíme být jen kamarádi, a že by chtěl velký byt, chtěl by v práci dosáhnout toho a toho a nejraději řeší věci na rovinu, že to ho dostalo nejdál. 

Jeho cnosti se mu ještě podařilo podat komparativním způsobem. Ty Lucie to máš takhle, ale já to mám líp – myslím si to líp! Zlato, ty máš možná velkou fantazii, ale já ten život žiji, nestavím orálně v šencích vzdušné zámky. A umím si pustit svou zámeckou pračku sama a vůbec.

Večer jsem napsala jeho věrnému druhu, že to je vyřešené, byla mu udělena diskvalifikace. Ale lidsky mě mrzí, že se to prostě stalo. Když on je ještě velké dítě. Ale možná jsem dostala do cesty nepřipraveného na život a vztah, abych objevila svou vlastní nepřipravenost, na to jsem přišla až při následujícím setkání.

 

Rozbité hračky

Dozvěděla jsem se, že kolem třicítky se z lidí stávají rozbité hračky. 

Chtěla jsem od Tinderu terapii a Vesmír mi dopřál terapeutický aha moment. Sešla jsem se s jedním pohodovým klučinou, co pracuje ve velké firmě, která se podílí na dětské radosti – vyrábí stavebnice. 

Při druhém posezení mu říkám, že čím déle Tinder používám, objevuji svou nepřipravenost na další vztah. Mé nitro by se mělo radovat, zpívat, užívat si to a já se chci schovat doma pod deku, žádného chlapa nevidět. Omluvila jsem se mu. “Prosím, nečekej ode mě nyní nadšenou holku, já bych to předstírala.”

A víte, co jsem dostala za svou upřímnost? Dovolil mi nahlédnout do jeho posledního milostného příběhu, zjistili jsme, jak stejně na tom oba dva jsme. Upřímně to byl moc krásný moment – pochopení – souznění. A tím to skončilo.

Prostě jsem nyní rozbitá hračka a potřebuji ještě čas se dát dohromady, než začnu znovu mužům důvěřovat. A evidentně to s přibývajícím věkem trvá celkově déle. 

 

Kafíčko, vínečko, hledám 

Protože se v mém seznamovacím profilu objevilo spojení: hledám parťáka na víno, kávu, dostala jsem nejednu nabídku na kávu a víno. Ozývali se mi mladí, starší, pozvánkami se to hemžilo online i offline, koukala jsem na to jako vejr. Opravdu pozor na to, co si přejeme, protože zaslechne-li to Vesmír, začne se smát a začne nám TO do života posílat. Stala jsem se mistryní v tlumení zvuků aplikací na konkrétní chaty, osoby, v říkání (snad milého) ne.

 

Závěrem

Slyšela jsem krásnou afirmaci: Spokojím se s tím nejlepším, nebo raději budu sama.

Už nemám v současnosti sílu definovat, co bych chtěla v oblasti vztahů. Nemám sílu snažit se na Vesmír vyzrát. Dokáži být sama se sebou. Proto se spokojím s tím nejlepším, nebo raději budu sama. A Vesmíre, nechávám to teď na tobě, uznej sám, co je pro mě v daný moment nejlepší, já už ti to nyní organizovat nebudu. Promiň a zároveň děkuji za nastavení zrcadla.

 

 

Leave a Comment