to top

Střelený rok 2020

Byl jeden Harleyista, který prvního ledna nakopnul svou motorku, rozjel se přes veškeré nepohodlí svého stroje na dlouho cestu rovnou za nosem, neotáčel se a pálil to tou největší nejbláznivější rychlostí. Dojel postřelený na rozpadlém stroji a sípal: “Ještě to nekončí! Je tu další rok a další nová cesta!” Rychle mu na kožené bundě vyměnili závodní číslo 2020 za 2021 a zmizeli mu z cesty. 

A přesně takto střeleně se odehrál rok 2020. Jak to bylo u vás?

 

Nová pozice – nová zodpovědnost

Rok začal u mě zásadní změnou, změnili mi pozici asistentky na manažerku. Kromě stresu a bezesných nocích se objevila nová forma zodpovědnosti – zodpovědnost za to, co po mě zůstane a jakou atmosféru kolem sebe tvořím. Naučila jsem se mnohem rychleji označovat, když něco nevím, nerozumím tomu, ptát se na názory.

Zrychlila se má už tak rychlá rozhodnutí, mé pracovní výkony a znovu si připadám jako školáček, jenž nic neumí, nezná. Do toho se snažím být stále kreativní a užívat si to 😀 Takových výzev, zrcadel a příležitostí pro seberůst… Ólala! A velmi si uvědomuji, že každý zaměstnanec dává týmu náboj, spouští rychlé akce a reakce. Ve firemním prostředí jsem to najednou viděla jako na dlani. V malém kolektivu se k vám vše okamžitě vrací. 

A upřímně taky dost prdím na to, že jednorožci jako já by se měli na pracovní pozici ovládat, protože je to neprofi. Prostě jsem sama sebou a poodhaluji se více a více. Já myslím, že to mé roztomilé srdci na dlani a vtípky dají 🙂

 

29 let – je třeba se zajistit na důchod

Měla jsem takový pocit… Řeknu vám, že když já mám v životě vnitřní silný pocit, tak to pak začne svištět, protože Lucinka už si předevčírem vyhrnula rukávy, má plány, rozpočet a jde do akce s celým svým pocitem.

Měla jsem pocit, že do 30 let bych si měla pořídit svůj byteček na hypotéku, abych ho do důchodu splatila. Takže jsem vybíhala už s vytipovanými lokacemi, kondicí do bank a na realitní trhy. Teď už to víte, víte to moc dobře, ale k Ježíšku se mi můj sen splnil. Můžu si to odškrtnout z to do listu! A ty nové bankovní, finanční, právní a životní informace, kterých se mi na cestě za bytem dostalo! Nechci vás děsit, ale hypotéka je zajímavý konkurz na vaši dostatečnost ze všech stran a směrů. A kdybych neměla štěstí na developera, hypo poradkyni a asi obecně lidi, tak ani nechci vědět, jak by to dopadlo. Byt měl de facto dva majitele a první žádost o hypotéku, mi z tohoto důvodu první  banka odmítla. Takže následovalo celé dokazování dostatečnosti znovu. 

Víte, proč jsem chodila od července pořád koukat na horizont? Protože se mi oči a mozkové závity pod tím vším protáčely 😀

A proč jsem měla ten pocit, to ukáže čas. 

 

Intuitivní život

Obecně se dá říci, že rok 2020 byl pro mě rok intuice. Intuitivní pohybové aktivity – stravování – žití – rozhodování. Více následuji své pocity, okamžité nápady, znamení, emoce. Vlastně se to znovu učím, protože si pamatuji, jak jsem to v dětství a dospívání uměla. 

Kromě skvělého pocitu, jak věci klapou, mi to přináší rychlost, jednoduchost a vyšší tvořivost. Miluji, když se v životě hodně tvoří (ve prospěch vícera lidí). (A pak také zákonitě miluji, když se hodně spí a odpočívá po práci.) Objevila jsem jinou formu běhu, jógu, opět si tančím a jím více bílkovin, protože to tak cítím.

Žít intuitivně je pro mě nezrazovat svou cestu, sebe a brát tu lepší nabídku. Já vím, slova k zamyšlení 🙂 A co teprve, že intuitivní žití je i nevědět, co dělat?

A ego je vše to, co s námi nesouzní.

 

Očista dočista

Opustila jsem některé vztahy, přátelství, klienty, protože to tak v životě bývá.

Vysadila jsem svá slabá SSRI antidepresiva, která jsem brala přes 3 roky. Pozůstatky úzkostného roku 2016. Abstinování. Zajímavé. Brala jsem to tak, že v nejhorším jsem se mohla při vysazování zbláznit a to už jsem v minulosti zažila, takže nic nového pod sluncem. Nezbláznila jsem se, mám na to papír! 😀 A to se počítá, haha. A pokud mi bude někdy ouzko, tak je to v pořádku a dá se to řešit včas. Už vím, že se tomu říká ouzko. 

A také vím, že u mě jsou úzkosti tenzní energií, kterou je třeba prožít, vyslyšet ji, co mi přišla říct a intuitivně se zachovat tak, abych opět našla svou harmonii. Ne není to zvláštní, že rok 2020 vyhodnocuji jako rok intuice a očisty dočisty.

 

Nové začátky

A s novým rokem 2021 vítám nové začátky, s humorem se loučím s tím rokem dvacet dvacet, beru si svůj škopek, cedník a jdu bydlet jinam tak, jak to přijde. A děkuji za vše, co jsem získala, naučila jsem se a mohla prožít. Upřímně a s pokorou děkuji za kalendářní rok 2020.

 

 

 

 

 

 

Leave a Comment